خلیج شمالی برای راه اندازی پایلوت مهاجرتی شمالی و روستایی

خلیج شمالی، یک شهر در انتاریو شمالی، بزودی بواسطه برنامه پایلوت فدرال پذیرای درخواست های مهاجرتی خواهد بود.

شهر خلیج شمالی برگزیده شده است تا در چند هفته آتی، پایلوت مهاجرتی شمالی و روستایی در آنجا راه اندازی شود.

پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) یک برنامه براساس نیازهای جوامع است که طراحی شده است تا با ارائه مسیر هایی برای اقامت دائم، جوامع کوچکتر را از کمک های اقتصادی مهاجران بهره مند کند. این برنامه برای نیروهای کار متخصصی تهیه شده است که قصد دارند در یکی از جوامع شرکت کننده زندگی و کار کنند.

خلیج شمالی، یک شهر کوچک است که تقریبا در  300 کیلومتری تورنتو واقع شده است و دهمین منطقه برای پذیرش درخواست ها از طریق RNIP از زمانی محسوب می شود که در هفته های آتی وبسایتش راه اندازی می شود.

خلیج شمالی، مانند یازده جامعه شرکت کننده دیگر در RNIP، برای اولین سال پروژه پایلوت خود 100 پیشنهاد دریافت کرده است.

RNIP، طراحی می شود تا نیروهای کار خارجی را با کارفرمایانی مرتبط سازد که با کمبود کار در جوامع کوچک کانادایی روبرو هستند. هر جامعه براساس مساحت، موقعیت، فرصت های شغلی، و توانایی اش برای کمک به سکونت مهاجران انتخاب می شود.

زمانی که وبسایت خلیج شمالی براه بیافتاد، نامزد ها می توانند درخواست های خود را ثبت کرده و کارفرمایان نیز می توانند پیشنهادات شغلی خود را ارائه دهند.

مطلب مرتبط
کانادا مهاجرت را افزایش می دهد. میزان دریافت ویزا در استرالیا کاهش می یابد

به یک پیشنهاد واجد شرایطِ استخدام تمام وقت دائمی در یکی از جوامع شرکت کننده نیاز است و تنها متقاضیانی که بواسطه RNIP  ارجاع گرفته اند ممکن است برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهند.

به این دلیل که RNIP براساس نیازهای جوامع طراحی شده است، جوامع شرکت کننده در جذب مهاجران جدید یا نیروهای کاری موقتی خارجی که در حال حاضر در کانادا هستند و تطبیق آنها با فرصت های شغلی داخلی پیش رو هستند.

فرایند تطبیق دهی برای جوامع و مناطق مختلف متفاوت است. در مورد خلیج شمالی، نامزدهای علاقمند که در جامعه قرار می گیرد و دو زبانه هستند ممکن است از مزیت های بیشتری برخوردار باشند.

به گفته پتی کر، نائب رئیس سیاست ها و ارتباطات خلیج شمالی و منطقه تجاری و مدیر پروژه RNIP به خبر CIC، ” امیدواریم که تازه واردان به کشور بخواهند در جامعه مشارکت داشته باشند؛ به احتمال اینکه آنها بخواهند پس از دریافت PR اقامت داشته باشند و به مراکز بزرکتر دیگر نقل مکان نکنند(که یک شرط دیگر است) امید داریم”.

به گفته او ” دو زبانه بودن یک مزیت محسوب می شود. توانایی همسر برای آنکه بتواند یکی از فرصت های شغلی با تقاضای بالا را پر کند نیز می تواند برای جامعه ما بسیار مطلوب باشد”.

مطلب مرتبط
کانادا شرط درآمد برای مهاجران دسته خانواده را آسان می کند

طبق گفته او، حسن رفتار خانواده دوستانه خلیج شمالی، دریاچه ها با آب های زلال و مجاورت با مراکز مهم کشور، و همینطور قیمت های منطقی مسکن، این منطقه را به گزینه ایی بسیار جذاب برای تازه واردان تبدیل می کند.

خلیج شمالی فورا پس از راه اندازی برنامه هایش رسیدگی به درخواست ها را آغاز خواهد کرد، این کار را با نامزد هایی آغاز می کند که در حال حاضر در کشور حضور دارند و در مناطق با تقاضای بالا بطور تمام وقت در حال کار هستند.

در طولانی مدت، پتی کر امید دارد که RNIP به حفظ و افزایش جمعیت کمک کند و بتواند به پر کردن فرصت های شغلی در  برخی از تجارت ها که مدتی خالی بوده اند و از توسعه و عقد قرارداد های جدید برای تولیدات و خدمات منع شده اند، کمک کند.

علاوه بر خلیج شمالی،  در حال حاضر جوامع شرکت کننده زیر نیز در حال پذیرش درخواست ها هستند:

  • سادبری، انتاریو
  • تیمینز، انتاریو
  • سالت استی ائی ماری، انتاریو
  • خلیج تاندر، انتاریو
  • براندون، انتاریو
  • التونا/ راینلند، مانیتوبا
  • کلرشوم، آلبرتا
  • ورنون، بریتیش کلمبیا
  • وسط کوتنی، بریتیش کلمبیا

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram