خدمات کاریابی به تازه واردان کمک می کند تا با انتظارات کارفرمایان کانادایی تطبیق یابند

به گفته خدمات کاریابی تورنتو، کمک کردن به تازه واردان برای پیدا کردن شغل مورد نظرشان، موضوع کار کردن با کارفرمایان و افرادی است که در جستجوی کار هستند.

گرچه کانادا هنوز مهاجرت را به عنوان اولویت اصلی در کمک کردن به جبران وضعیت اقتصادی ناشی از ویروس کرونا می‌داند، هنوز موانعی میان فرصت‌های شغلی و تازه واردان وجود دارد.

بسیاری از مهاجران جدید که به بازار کار وارد می شوند ممکن است با موضوعات به شناختن مدارک‌شان از سوی کارفرمایان روبرو شوند. موانع زبان یا فرهنگی نیز ممکن است اعتماد به تازه واردان یا توانایی شان برای ارتباط با کارفرمایان و همکاران را دشوار کند. ممکن است آنها دچار تبعیض در محیط‌های کاری شوند.

به گفته تیم لنگ رئیس و مدیر ارشد خدمات کاریابی جوانان تورنتو «علیرغم نیاز به وجود کانادایی های جدید هنوز کارفرما هایی هستند که نسبت به نیروهای کاری متولد کانادا تمایل بیشتری دارند»

موسسه خدمات کاریابی جوانان تورنتو یکی از چندین مرکز کاریابی در تورنتو است که به مهاجران بیکار و شاغل در شغل های رده پایین کمک می کند تا در زمینه تحصیل و کار خود شغل پیدا کنند.این موسسه به نام YES نیز شناخته شده است.  آنها با هزاران کارفرما در سرتاسر شهر کار می‌کنند تا به آنها کمک کنند مزایای استخدام مهاجران را درک کنند.

مطلب مرتبط
کانادا در ماه ژانویه ۲۰۲۱ از ۲۵ هزار مهاجر دعوت کرد

به گفته لنگ به خبر CIC «کانادایی های جدید تجارب جدیدی به کشور وارد می کنند و همچنین ایده‌های جدیدی با خود به همراه دارند که می تواند برای یک شرکت بسیار مفید باشد، اگرچه ممکن است آنها در حال یادگیری زبان فرانسوی یا انگلیسی باشند می‌توانند از این موانع کوچک عبور کنند و در حوزه های کاری و در شرکتها موثر واقع شوند»

اکثر کانادایی ها تاکنون از مزایای مهاجرت حتی در طول دوران شیوع نیز بهره مند شده اند، مهاجران نیازهای بازار کار را برآورده می کنند و منبع اصلی رشد جمعیت در کانادا محسوب می‌شوند. بنابراین مهم است که مهاجران بتوانند به شغل ها دسترسی داشته باشند تا موفقیت طولانی مدت آنها تضمین می‌شود و در عوض نیز موفقیت طولانی ‌مدت کانادا را تضمین کنند.

شورای حقوق انسانی انتاریو این موضوع را در سال ۲۰۱۳ به رسمیت شناخت و برای از بین بردن مانع « تجربه کانادایی» سیاست های جدید ایجاد کرد مبنی بر اینکه موضوعات حقوق انسانی از دستیابی نابرابری فرصت‌های شغلی براساس تجربه خارجی ناشی می‌شود. همچنین فهرستی از بهترین اقدامات برای کارفرمایان را ارائه می دهد.

از این لحاظ که مهاجران چه کارهایی برای بهبود نتیجه جستجوی شغل خود می توانند انجام دهند، لنگ اولین گام را تطبیق با انتظارات کارفرمایان می داند.

مطلب مرتبط
کانادا: یک مقصد مهاجرتی برای نیروی کار خویش فرما فرهنگی، موسیقی دانان، هنرمندان و ورزشکاران

 

بنابراین انتظار کارفرمایان در کانادا چیست؟

داشتن یک رزومه به سبک کانادایی

وب سایت دولت کانادا فهرست کاملی از بایدها و نبایدهای نوشتن رزومه را منتشر می کند. به طور خلاصه: رزومه خود را دقیق و کوتاه بنویسید. مطمئن شوید که هیچ اشتباه نگارشی و املایی وجود ندارد و تعداد صفحات را حداکثر به دو صفحه برسانید. موفقیت ها و سوابق خود را با شماره مشخص کنید. رزومه را از زبان سوم شخص بنویسید و از عبارت‌های «من، مال من، مرا» استفاده نکنید.

اطلاعات تماس مانند ایمیل یا شماره تلفن را در رزومه خود ثبت کنید اما هرگز تصویری به رزومه خود ضمیمه نکنید، یا جزئیات شخصی مانند سن، وضعیت تاهل، اعتقادات مذهبی را در رزومه ذکر نکنید. هرگز شماره بیمه اجتماعی خود را در رزومه نویسی جدید.

و در نهایت صادق باشید.

 

آماده باشید تا در مصاحبه معادل کانادایی مدارک خود را عنوان کنید

کارفرماها می‌خواهند بدانند سطح تحصیلات متقاضی شغل از لحاظ مدارکی که برای آنها آشنا است چیست.

اگر گرفتن تحصیلات کانادایی در طول جستجو برای شغل یک گزینه محسوب نمی شود مهاجران متخصص خارجی می‌توانند مدارک خود را ارزیابی کرده و آنها را معادل سازی کنند. آنها می توانند از نتایج استفاده کنند تا به کارفرما مدارک معادل کانادایی یا دیپلمی را نشان دهند که خارج از کانادا گرفته اند. برخی از مهاجران ممکن است تاکنون ارزیابی مدارک تحصیلی را به عنوان یک شرط برای برنامه مهاجرتی خود انجام داده باشند.

مطلب مرتبط
در ماه سپتامبر ۱۵۰۰۰ مهاجر تابعیت دائمی کانادا را به دست آوردند

اینها تنها ایده های کلی برای کمک کردن به مهاجرانی است که می‌خواهند به دنبال شغل باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد گرفتن، شغل لنگ عنوان می کند که خارجیان می‌توانند از خدمات آنلاین رایگان YES برای نوشتن رزومه مصاحبه‌های شغلی استفاده کنند، با این وجود برای بهره مند شدن از این خدمات مهاجران باید در تورنتو حضور داشته باشند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram