خدمات ارائه پاسپورت کار خود را از سر می گیرد

کانادایی هایی که نیاز فوری به یک پاسپورت دارند می توانند از 31 جولای، یکبار دیگر از طریق ایمیل درخواست خود را ارائه دهند.

اگر کانادایی ها در زمانی کمتر از 30 روز  قصد سفر داشته باشند یا فورا به پاسپورت خود نیاز دارند، می توانند درخواست ملاقات حضوری بدهند.

اگر کانادایی ها برنامه سفر ندارند، رسانه دولتی توصیه می کند تا پیش از درخواست برای یک پاسپورت منتظر بمانند. دولت انتظار دارد، بخاطر تقاضای بالا برای پاسپورتها، و رعایت ضوابط ایمنی که برای حفاظت از کارکنان و کانادایی ها اعمال شده است، زمانهای رسیدگی به امور با تاخیر مواجه باشند.

کانادا نیز فرایند رسیدگی مجدد را ساده کرده است و به افراد اجازه می دهد تا بدون ثبت مجدد اسناد شهروندی خود و یک ضمانت نامه درخواست نوکردن پاسپورت خود را بدهند. افرادی که پاسپورتشان در 1 فوریه 2019 یا پس از آن منقضی شد نیز حالا می توانند پس از دو سال از تاریخ امقضا بجای یک سال، از این فرایند استفاده کنند.

مرکز کانادایی خدمات در حال حاضر با قرار ملاقات خدمات مربوط به ارائه پاسپورت را انجام می دهند. وب سایت دولت کانادایی یک ابزار آنلاین ارائه می دهد تا به مردم کمک کند نزدیک ترین موقعیت خدمات کانالی نزدیک به خودشان را پیدا کنند.

مطلب مرتبط
چطور از کامرون به کانادا مهاجرت کنیم

به گفته وزیر سابق مهاجرت، احمد حسین در یک رسانه،«مراجعه کنندگانی که در مدت زمان کمتر از ۳۰ روز به یک پاسپورت نیاز دارند، تشویق می شود تا درخواست قرار ملاقات دهند»، «دسترسی عمومی حضوری به دفاتر خدمات کانادایی در سرویس دهی جدید ایجاد خواهد شد، و تلاش می‌شود تا از افرادی که در ارزیابی خدمات ما به کمک نیاز دارند حمایت شود».

کانادایی هایی که خارج از مرزها هستند می توانند با نزدیک ترین دفتر دولت کانادا برای خدمات مربوط به اسناد مسافرتی تماس بگیرند. این دفاتر، بسته به شرایط محلی خود، خدمات مختلفی مربوط به پاسپورت را ارائه می دهند.

اسناد و مدارک شناسایی سفر پناهجویی بطور فوری مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

مارکو مندیچینو، وزیر مهاجرت کانادا در مطبوعات اعلام کرد « آغاز مجدد خدمات پاسپورت کانادایی از طریق پستو افزایش قرار ملاقاتهای حضوری برای افرادی که نیاز به یک پاسپورت در کمتر از ۳۰ روز دارند یک گام اولیه مهم در جهت از سرگیری کار های خدمات پاسپورت منظم در کانادا است در حالی که ایمنی و سلامت کانادایی ها و کارمندان متن را در اولویت قرار میدهد. «توصیه ها و محدودیت های سفر در سرتاسر دنیا برقرار هستند اما ما می دانیم که بسیاری از کانادایی ها برای سفر های ضروری یا برنامه ریزی برای آینده به یک پاسپورت احتیاج دارند و تمام تلاش خود را برای کمک کردن به آنها برای دسترسی به این خدمات انجام خواهیم داد».

مطلب مرتبط
کانادایی ها چطور می توانند بیرون از کانادا اسپانسر همسر خود باشند

اطلاعات بیشتر در مورد درخواست برای یک پاسپورت در وبسایت دولت کانادایی در دسترس است.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram