جزیره پرنس ادوارد بزرگترین دراو گزینش استانی را برگزار می کنند

جزیره پرنس ادوارد ۳۰۵ دعوت‌نامه برای نامزدهای مهاجرتی اکسپرس انتری، نیروی کار و حوزه تجارت صادر کرد.

جزیره پرنس ادوارد جزئیات دو دراو برنامه گزینش استانی (PNP) را در ماه آگوست منتشر کرده است. یکی از آنها بزرگترین دراو این برنامه تااین لحظه بوده است.

پس از صادر کردن ۸ دعوت نامه برای نامزدهای اکسپرس انتری و نیروی کار در تاریخ ۱۱ آگوست، برنامه گزینش استانی جزیره پرنس ادوارد(PEI PNP), در تاریخ ۲۰ آگوست، ۳۰۵ دعوتنامه برای نامزدهای تمام روندهای مهاجرتی صادر کرد.

از ۳۰۵ دعوت نامه صادر شده، ۲۸ مورد برای نامزدهای حوزه تجارت بود. ۲۷۷ دعوت نامه باقی‌مانده برای نامزدهای اکسپرس انتری و بخش نیروی کار بود، گرچه PEI PNP جزئیات اینکه هر یک از افراد چگونه بواسطه این دسته های مهاجرتی دعوت نامه دریافت می‌کنند را ارائه نمی دهد.

PEI PNP مشخص می کند، افراد ی که در ماه آگوست دعوت شدند اعلام کرده بودند که آنها در حال حاضر در استان زندگی و کار می کنند. نامزد ها در صورتی دعوت می شوند که پیش از ژوئن ۲۰۲۰ پروفایل اظهار علاقمندی(EOI) خود را تکمیل کرده باشند.

دسته اکسپرس انتری PEI

دسته اکسپرس انتری PEI PNP با سیستم اکسپرس انتری دولت کانادا هم راستا است.

اکسپرس انتری درخواستهای سه دسته مهاجرتی اقتصادی را کنترل می‌کند: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

مطلب مرتبط
 کانادا در ماه آگوست ۲۰۲۰ پذیرای ۱۱۰۰۰ مهاجر بود

نامزدهای واجد شرایط تحت سیستم رتبه بندی جامع بر اساس فاکتورهایی مانند سن، تجربه کاری، تحصیلات و تسلط بر زبان‌های انگلیسی و فرانسه امتیازی دریافت می کنند.

نامزد های اکسپرس انتری که یک گزینش استانی دریافت می کنند ۶۰۰ امتیاز اضافی علاوه بر امتیازشان در CRS دریافت کرده و این امر تضمین می‌کند که در دراو بعدی اکسپرس انتری یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) اقامت دائم را به دست می آورند.

نامزدهای اکسپرس انتری به منظور آنکه برای گزینش استانی از PEI واجد شرایط شوند، باید در PEI PNP یک پروفایل EOI ایجاد کنند.

پروفایلهای EOI بر اساس شبکه امتیازات منحصر استانی امتیاز دریافت می‌کنند. نامزدها با بالاترین امتیازات برای درخواست به واسطه دراوهای ماهانه دعوت می شوند.

PEI PNP جزئیات اینکه چه تعداد نامزد اکسپرس انتری و بخش نیروی کار دعوت می‌شوند, و یا اینکه حداقل امتیاز EOI برای هر دسته چه مقدار است را منتشر نمی کند.

دسته نیروی کار

دسته نیروی کار برای افرادی با ملیت‌های خارجی است که یک پیشنهاد شغلی در PEI دارند و از سوی کارفرمای خود تحت حمایت هستند. این دسته بندی به سه روند تقسیم می شود: نیروی کار متخصص، نیروی کار بسیار مهم و فارغ التحصیلان بین المللی.

دسته تجارت

۲۸ نامزد که در تاریخ ۲۸ آگوست بواسطه دسته تجارت دعوت شدند، به حداقل ۱۱۲ امتیاز EOI نیاز دارند. این دعوت نامه ها تحت روند مجوز کاری صادر شدند که برای کار آفرینان خارجی است که میخواهند در PEI صاحب یک تجارت باشند.

مطلب مرتبط
مرز کانادا- ایالات متحده یک ماه دیگر بسته شد: کارشناسان برای بررسی بازگشایی آن ملاقات می کنند