توجه به نابرابری هایی که مهاجران را تحت تأثیر قرار می‌دهد یک نکته کلیدی برای جبران ضررهای اقتصادی است

یک گزارش جدید از دانشگاه تورنتو و YWCA از کانادا می خواهد تا از گروه‌هایی مانند نیروی کار مهاجر، که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند حمایت کند.

 

براساس یک گزارش، کانادا باید نابرابری‌های را مورد توجه قرار دهد که با شروع ویروس کرونا به وجود آمده است تا بتواند کمک های مالی خود را آغاز کند.

طبق گزارش دانشگاه تورنتو و YWCA، مهاجران، افرادی که تحت تاثیر نژادپرستی قرار گرفته اند، LGBTQ2Sو زنان تحت تاثیر شیوع بوده اند: یک برنامه کمک مالی فمنیستی برای کانادا. این گزارش عنوان می‌کند که ویروس کرونا چطور این گروه ها را تحت تأثیر قرار داده است و توصیه هایی برای سیاست‌گذاران کانادایی ارائه می دهد تا وجود یک اقتصاد برابر و سریع پس از دوره شیوع را تضمین کنند.

در این گزارش تمرکز بر مهاجران بود زیرا آنها در اقتصاد اساسی نقش مهمی بازی می کنند. طبق اظهارات کارمینا روانرا به خبر CIC این شغل ها برای حفظ پایداری جامعه ضروری هستند و دولت ها هنوز سیاستی تصویب نکرده اند که حمایت از آنها را تضمین کند.

بحرانهای اقتصادی قبل ، در ابتدا بخش های صنعتی تولید کننده کالا را تحت تاثیر قرار داد که منجر به بیکاری بسیاری از مردان شد. با این وجود ویروس کرونا زنان را نسبت به مردان از حیث ابتلا و تعداد مرگ و میربیشتر تحت تأثیر قرار داده است. زنان در خط مقدم کارکنان حوزه شیوع ویروس هستند.حدود ۵۶ درصد از کارگران زن در شغل هایی مانند شغل های مراقبتی، صندوقداری تهیه و تدارکات، کارهای اداری و نظافت هستند.

مطلب مرتبط
سیاست های مهاجرتی کانادا درمیان پنج سیاست گذاری برتر جهان

شیوع ویروس کرونا نیز نشان داده است که کارگران مهاجر تا چه میزان برای اقتصاد ضروری محسوب می شوند. هنوز آنهایی که در زمین های کشاورزی مراکز مراقبتی برای طولانی مدت کار می کنند ممکن است در معرض محیط نا امن باشند و نتوانند مرخصی استعلاجی بگیرند.

حمایت از اقتصاد حوزه مراقبت و درمان آن به مهاجران کمک می کند

کارگران مهاجر بخش بزرگی از نیروی کار در مراکز مراقبتی را تشکیل می‌دهند. مرکز داهیای کبک برآورد می کند که حدود ۱۰۰۰ پناهجو در بخش های سلامت و درمان استان در حال کار هستند. تاکنون هیچ تغییر و تحولی برای روش‌های درخواست اقامت دائم برای این فرشتگان نگهبان سلامت وجود نداشته است.

طبق گزارش، شیوع نشان داده است که کارگران مهاجر تا چه میزان برای اقتصاد حوزه مراقبت از سلامت مهم هستند. همچنین این گزارش اهمیت بررسی زیر ساختارهای اجتماعی و اقتصاد حوزه مراقبت و درمان را در حمایت از کل اقتصاد مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

تحقیقات از بریتانیا پیش بینی میکند که صرف ۱.۹ درصد از GDP در حوزه مراقبت ۲ میلیون شغل پایدار به وجود می آورد و میزان استخدام را تا ۵ درصد بالا می برد و شکاف جنسیتی برای استخدام را تا ۴۰ درصد کاهش می دهد.

مطلب مرتبط
بودجه 5 ساله دولت برای استقرار مهاجران تازه‌وارد

تحقیقات دیگر نشان داده اند که سرمایه گذاری در خدمات مراقبت و سلامت وی بازگشت مستقیم سرمایه به دولت منجر می‌شود. در سال ۲۰۰۸ هر ۱۰۰ دلاری که استان کبک در این حوزه و به طور دقیق برای مراقبت از کودکان سرمایه‌گذاری کرده بود میزان ۱۰۴ دلار بازگشت به دولت استانی و ۴۳ دلار به دولت فدرال را به همراه داشت.

این گزارش پیشنهاد می‌دهد که سیاست گذاران باید به سازمانها مشاوره دهند، مبنی براینکه از نیروهای کار مهاجر در تصمیم گیری برای جبران ضررهای مالی ناشی از شیوع حمایت کنند. همچنین آن‌ها یک مسیرپر سرعت برای وضعیت اقامت دائمی نیروهای کار مهاجر حوزه درمان و مراقبت ایجاد می کنند، تجهیزات حمایتی شخصی را فراهم می‌کنند و نظارت های جدی بر شرایط کاری خواهند داشت و تضمین می کنند که از حمایت کافی نسبت به درآمد خود برخوردار خواهند بود.

طبق اظهارات روانرا، « ما تلاش می‌کنیم که تا جای ممکن تاکید کنیم که در روند سیاست گذاری های مربوط به جبران خسارت های مالی ، تمرکز توجه به نابرابری ها تا چه میزان مهم است». «اگراکنون به این نابرابری‌ها توجه نکنیم ، نمی‌توانیم جبران ضرر های مالی خوب و منسجم را در سرتاسر کشور برقرار کنیم».