تفاوت نظر بایدن و ترامپ در مورد مهاجرت

با نزدیک شدن به انتخابات ایالات متحده سیاست های مهاجرت نامزدهای ریاست جمهوری را مقایسه می‌کنیم.

در سوم نوامبر سال جاری ایالت‌های متحده انتخاب خواهد کرد که کدام نامزد ریاست جمهوری برای ۴ سال آتی کشور را اداره خواهد.

مهاجرت ایالات متحده امریکا به شدت به آراء امریکا به جو بایدن یا ادامه ریاست جمهوری دونالد ترامپ وابسته است.

ریاست جمهوری ایالات متحد دونالد ترامپ سیاست های محدود کننده ای نسبت به مهاجرت داشته است. اخیراً ترامپ از یک ممنوعیت مهاجرتی تا پایان سال اطلاع رسانی کرد، که به نیروهای کار خارجی اجازه نمی‌دهد در کشور استخدام شوند. این ممنوعیت نیم میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

این تصمیم گیری در تلاش برای تضمین این انجام شد که شهروندان امریکایی در دوران شروع و بیکاری های ناشی از آن در اولویت استخدام قرار گیرند.

این اولین باری نبود که ترامپ ضوابط سخت گیرانه ایی نسبت به مهاجرت پیش گرفت. رئیس‌جمهور قبلاً یک ممنوعیت ویزا در مقابل کشورهای مسلمان را صادر کرده بود و هم چنین محدودیت هایی نسبت به ویزای H1-B و گرین کارت ها عنوان کرده بود.

با پیروز شدن کاندید دموکرات جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر او نواقص سیاست های مهاجرتی ترامپ را مطرح خواهد کرد.

بایدن به دنبال اصلاح مهاجرتهای ایالات متحده و ارائه مسیری برای شهروندی ۱۱ میلیون مهاجر ثبت نشده در ایالات متحده خواهد بود که رئیس جمهور قبلی، باراک اوباما نتوانست به آن دست یابد.

مطلب مرتبط
کمبود نیروی کار متخصص در کانادا

در ادامه موضع گیری دو پیشروی انتخابات ریاست جمهوری در مورد مهاجرت را خواهید خواند.

 

جو بایدن

رویکرد جو بایدن در مورد مهاجرت شامل تغییر سیاست‌ های ترامپ است. او در نظر دارد بسیاری از سیاست‌هایی که تحت ریاست جمهوری اوباما معرفی شدند را بازگرداند.

بایدن به دنبال ارائه مسیری برای شهروندی برای مهاجران ثبت نشده و راه سریعی برای نیروی کار در زمینه کشاورزی است.

ریاست جمهور پیشین نیز به دنبال برگرداندن سرمایه از مرزها بود که در سال ۲۰۰۶ به نفع مصوبه فنس های امن رای داد و از آن حمایت کرد و در عوض از این منابع مالی برای بهبود امنیت ورودی های کشور استفاده کرد.

بایدن نوید می دهد که برنامه اقدام به تعویق افتاده ورود در کودکی (DACA) که ترامپ به دنبال پایان دادن به آن است را به وضعیت قبل بازمی‌گرداند. این برنامه در دوران ریاست جمهوری اوباما مطرح شد و از ریپورت افراد ثبت نشده که در کودکی به ایالات متحده وارد شدند جلوگیری می کند. این اقدام برای دو سال انجام شد.

او همچنین برنامه ریزی می کند تا ممنوعیت سفر ترامپ در مورد کشورهای مسلمان را لغو کند و همینطور تعداد پذیرش پناهجویان سالانه را تا ۱۲۵ هزار نفر افزایش دهد. او اعلام می‌کند که برای کاهش مهاجرت به ایالات متحده مطرح کردن دلایل اصلی یک امر ضروری است: فقر و خشونت. به طور خاص، بایدن یک برنامه چهار ساله ۴ میلیارد دلاری را برای رسیدگی به عوامل مهاجرت از آمریکای مرکزی ارائه خواهد داد که تمرکزش بر مثلث شمالی السالوادور گواتمالا و هندوراس است.

مطلب مرتبط
چطور اسپانسر همسر خود از هند باشیم

 

دونالد ترامپ

ترامپ در مورد سیاست‌ های مهاجرتی خود از زمان پیروزی در اولین انتخابات، بسیار روشن عمل کرده است. یکی از وعده های اصلی کمپین ریاست جمهوری او در چهار سال پیش ساختن دیواری در مرز جنوبی برای جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی و ورود به ایالات متحده بود.

ترامپ همچنان به دنبال این ایده است.

او تقریباً گزینه پناهجویی برای افرادی که از خشونت فرار می‌کنند را غیرممکن کرده است. مراکز بازداشت مهاجرتی افزایش یافته اند. هر فردی که بدون مجوز از مرزها عبور کند دستگیر می شود.

ترامپ اکنون به دنبال یک دوره دوم است در حالی که هنوز در حال برنامه ریزی برای اعمال سیاست ‌هایبیشتری در حوزه مهاجرت است. برای مثال رئیس‌جمهور به دنبال پایان دادن به برنامه DACA است.

علاوه بر این، ترامپ به دنبال انجام فرایندهای مهاجرت بر اساس ارزشها است تا بتوانند مهاجران را انتخاب کنند. او کانادا را به عنوان مثالی برای آینده امریکا در جهت داشتن سیستم مهاجرت ارزش محور عنوان کرده است.

 

چطور به کانادا مهاجرت کنیم

برای مهاجرت به کانادا بیش از صد راه مهاجرتی وجود دارد که مشهورترین آنها مهاجرت دسته اقتصادی به عنوان نیروی کار متخصص است.

بسیاری از نیروهای کارآمد و متخصص در هنگام درخواست برای مهاجرت از سیستم اکسپرس انتری استفاده می کنند. سیستم اکسپرس انتری روشی است که دولت کانادایی برای مدیریت و کنترل سه دسته اقتصادی برنامه های مهاجرت فدرال از آن استفاده می‌کند: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

مطلب مرتبط
دارندگان مجوز کار پس از فارغ‌ التحصیلی اکنون می ‌توانند برای مجوزهای کار باز جدید درخواست خود را ثبت کنند.

کانادا به طور منظم از نامزدها بالاترین رتبه ها در پول اکسپرس انتری دعوت می کند تا برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

در واقع کانادا اخیرا ۴۲۰۰ نامزد مهاجرتی را برای درخواست اقامت دائم در آخرین دراو اکسپرس انتری خود دعوت کرد.

علاوه بر اکسپرس انتری، برخی از نیروهای کار خارجی فنی ممکن است از گزینه‌های سریعتری به واسطه روند استعداد جهانی بهره‌مند شوند. این روند به کارفرمایان کانادا اجازه می‌دهد به سرعت استعدادهای مناسب خود را استخدام کنند. زمان رسیدگی به پرونده‌ها دو هفته پس از گرفتن ارزیابی تاثیر بازار کار است که آن نیز دو هفته زمان می‌برد.

برنامه کاندیدای استانی راه مهم دیگری برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک نیروی کار متخصص دسته اقتصادی است.

یک گزینش استانی به طور عملی دریافت دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم به واسطه سیستم اکسپرس انتری را تضمین می کند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram