ردکردن این
تغییر پیمان شهروندی کانادا برای در برگرفتن افراد بومی

تاریخ انتشار

پیمان شهروندی کانادایی به زودی تغییر پیدا خواهد کرد.

به نحوی که افراد بومی را نیز در بر بگیرد و افراد بومی به زودی در این پیمان و دستورالعمل قرار داده خواهند شد.

وزیر مهاجرت مارک مندیچینو از تغییرات در روز ۱۴ ژوئن خبرداد اطلاعیه اصلی این بود که افراد بومی می ‌توانند درخواست دهند تا نام آنها روی اسناد اقامت دائم و شهروندی ثبت شود‌.

علاوه بر آن اطلاعیه کانادا نیز متعهد می‌شود تا دستورالعمل شهروندی را به نحوی به‌روز‌رسانی کند که نقش افراد بومی که در تاریخ کانادا، آینده آن و حال تاثیر گذار بوده اند را نیز در بر بگیرد. مندیچینو اعلام کرد که این دستورالعمل بر نقش و داستان مردم بومی، به خصوص قسمت مربوط به مدارس مردم بومی تاکید خواهد داشت.

این مدارس بین سالهای ۱۸۳۱ تا ۱۹۹۶ عمدتاً توسط کلیسای کاتولیک اداره می شدند. این مدارس تحت حمایت دولت کانادا برای آوردن کودکان بومی در فرهنگ کانادایی اروپایی بودند. برآورد ها نشان میدهد ۱۵۰۰۰۰ نفر از ملیتهای اولیه، کودکان بومی و متیس در این مدارس تحصیل می کردند این کودکان به خاطر مورد سوء استفاده قرار گرفتن از خانواده های خود گرفته شده بودند. تعداد دقیق تا به امروز مشخص نیست.

این اطلاعیه ها پس از نتایج اخیر ۲۱۵ کودک بومی در مدرسه سابق در کام لوپ بریتیش کلمبیا منتشر شدند. این کشف تحقیقات بیشتری را به وجود آوردن نخست وزیر جاستین ترودو از پاپ فرانسیس درخواست کرد تا در این مورد عذر خواهی کند و ایشان این درخواست را رد کردند.

همراه با این اصلاحیه این تغییرات فورا وارد اجرا خواهند شد از این جهت که باید به تمام کانادایی ها در مورد اتفاق رویداد اطلاع‌رسانی شود. در حال حاضر این مصوبه نظر مجلس سنا را به خود جلب کرده است و منتظر تبدیل شدن به یک قانون کانادایی می باشد

نمایش خبر  چرا در کانادا تحصیل کنیم؟