تعهدات جدید مالی دولت کبک برای کمک به کارفرمایان استان کبک در استخدام نیروی موقت کار خارجی

کارفرمایان کبکی به‌منظور برطرف کردن معضل کمبود نیروی کار خود به دنبال نیروی کار موقت خارجی هستند.

دولت کبک اعلام کرد به‌منظور کمک به کارفرمایان در استخدام و تأمین نیروی کار موقت خارجی معادل 55 میلیون دلار بودجه در نظر گرفته است. بنا به اظهارات وزیر کار دولت، ژان بوله، از مجموع سرمایه در نظر گرفته‌شده، 20.9 میلیون دلار صرف کمک به فعالیت‌های لازم در جهت استخدام خارجیان در کسب‌وکارهای استان خواهد شد.

از 40 سال گذشته استان کبک همواره با کمبود نیروی کار مواجه هست و در حال حاضر نیز با بالاترین نرخ کمبود نیروی کار مواجه بوده است ولی هم‌اکنون با بالاترین میزان کمبود نیروی کار در کل کشور روبروست.

به‌منظور تأمین نیروی متخصص ماهر و نیمه ماهر تعداد فزاینده‌ای از کارفرمایان کبکی، از آغاز سال 2018، به سمت جذب نیروی کار موقت خارجی رو آورده‌اند. بطوریکه صدور مجوزهای کار موقت در طول سال 2018 نسبت به سال قبل، به میزان 36 درصد افزایش داشت. لازم به ذکر است که در اکتبر سال 2018 با به روی کار آمدن دولت جدید سرعت افزایش صدور مجوزهای کار موقت نیز بالاتر رفت.

از میان کمک‌ها و پشتیبانی‌های مالی دولت می‌توان به تخصیص 1000 دلار کمک مالی به کارفرمایان برای استخدام هر متخصص خارجی و پوشش قسمتی از هزینه‌های انتقال و جابه‌جایی این متخصصین به استان کبک نام برد.

مطلب مرتبط
محدودیت‌های سفر کانادایی تا هالووین تمدید میشود

تعداد کارفرمایان واجد شرایط که نسبت به نام‌نویسی برای بهره بری از این امکانات و بودجه در نظر گرفته‌شده اقدام کرده‌اند، به بیش از 2 هزار کسب‌وکار می‌رسد.

از بودجه در نظر گرفته‌شده، 33.9 میلیون دلار به را ی دو برنامه دیگر که به‌منظور کمک به سازگار پذیری نیروی کار موقت خارجی با بازار کار کبک می‌باشند، مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

بنا به اظهارات وزیر کار، استخدام نیروی کار موقت خارجی گزینه‌ای است که نیز می‌تواند پاسخی باشد برای کمبود نیروی کار در این استان.

اقدامات جدید تضمینی خواهد بود برای اینکه نیروی کار موقت خارجی به‌صورت مؤثر و پایدار وارد بازار کار کبک شود.

حزب جدید کبک به دلیل کاهش تعداد مهاجرین علی رقم بحران کمبود نیروی کار در این استان، همراه موردانتقاد صاحبان کسب‌وکار بوده است.

به‌طور خلاصه، بنا به اظهارات اتاق بازرگانی، کبک سالانه به 60 هزار مهاجر برای برطرف کردن کمبود نیروی کار خود نیاز دارد. این رقم 20 هزار نفر بیشتر از طرح‌های دولت برای جذب مهاجرین در سال 2019 است.

بااین‌وجود بسیاری معتقد هستند، استخدام نیروی کار موقت نمی‌تواند راه‌حل بادوام و طولانی‌مدت برای مشکل کمبود نیروی کار و بالا رفتن سن جمعیت استان کبک باشد.

دولت جدید کبک معتقد است سیاست‌های جدید مهاجرتی تضمین می‌کند که مهاجران به‌خوبی جذب می‌شوند و می‌توانند کمبود نیروی کار استان را برطرف کنند.

مطلب مرتبط
 کانادا در ماه آگوست ۲۰۲۰ پذیرای ۱۱۰۰۰ مهاجر بود

وزیر کار کبک بر این باور است این کمک‌هزینه‌ها مشوق خوبی برای شرکت‌های کبکی برای جستجوی نیروی کار آموزش‌دیده در خارج از مرزهای کشور خواهد بود.

تخمین وزیر کار کبک از این حکایت دارد که حدود ۲۰ درصد از نیاز به نیروی انسانی در کبک طی ۱۰ سال آینده به کارگران خارجی و موقت اختصاص خواهد داشت. دولت استانی با این طرح، به دو هزار شرکت طی دو سال کمک می‌کند.

تاکنون ۱۲۹۴۰ شرکت، نیازشان به نیروی انسانی را به وزارت کار کبک اعلام کرده‌اند. گفتنی است بسیاری از این شرکت‌ها در تأمین نیروی انسانی موردنیاز در کبک دچار مشکل هستند.

دولت کبک همچنین بودجه 34 میلیون دلاری را برای جذب مهاجرین تازه‌وارد به بازار کار این استان اختصاص داده است این بودجه صرف پرداخت تا 70 درصد از حقوق ماهانه فرد مهاجر را تا حداکثر ۵۲ هفته خواهد شد.

آمار بیکاری برای مهاجرانی که کمتر از ۵ سال است در کبک حضور دارند حدود ۱۱ درصد است که تقریباً دو برابر افراد متولد کبک است. به همین دلیل، دولت استانی برنامه‌هایی برای افزایش آمار اشتغال در میان این مهاجران تازه‌وارد اجرا خواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram