بریتیش کلمبیا از 417 نامزد برنامه کاندیدای استانی دعوت می کند تا برای یک گزینش استانی درخواست دهند.

برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا از نامزدهای پنج دسته فرعی مهاجرتی دعوت به عمل آورد.

بریتیش کلمبیا در 14 اکتبر از نامزدهای مهاجرتی دعوت کرد تا از طریق گزینش استانی برای اقامت دائم درخواست دهند.

برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) از طریق روند های مهاجرت تخصصی و اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا 417 دعوت نامه صادر کرد.

نامزدها تحت دسته های فرعی فارغ التحصیلان بین المللی و نیروی کار متخصص دعوت شدند و همینطور نامزدها از دسته فرعی نیمه متخصص و سطح ورودی تحت روند مهاجرت های تخصصی دعوت شدند.

حداقل امتیاز لازم برای متقاضیان در تمام دسته ها بین ۷۵ و ۹۴ متغیر بود. برخی از شغل ها به خاطر تاثیرات شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر بازار کار منطقه در این دراو در نظر گرفته نشدند. این ۳۱ شغل در وبسایت دولتی بریتیش کلمبیا قابل مشاهده است.

بریتیش کلمبیا از طریق دستگاه‌های مختلف برنامه کاندیدای استانی خود و روندهای مختلف این استان دراوهای هفتگی خود را برگزار می‌کند. دو هفته قبل این استان در بزرگترین دراو خود تا این لحظه از سال، ۴۵۰ دعوت نامه گزینش استانی صادر کرد.

بریتیش کلمبیا دراوهای هفتگی پایلوت فنی خود را نیز برگزار می‌کند و از طریق آن از نامزدهایی که در یکی از بیست و نه شغل قابل قبول دارای پیشنهاد شغلی هستند دعوت به عمل می آورد تا برای گزینش استانی درخواست خود را ارائه دهند. هدف پایلوت فنی که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد کمک به بخش فنی بریتیش کلمبیا است تا بتواند برای کمک به نیازهای بازار کار موجود از نیروهای کار بخش فنی نیرو استخدام کند.

مطلب مرتبط
ضوابط و معیارهای مهاجرتی جدید برای حمایت از لبنان

به منظور آنکه نامزدها بتوانند تحت پایلوت فنی واجد شرایط شوند باید در یکی از روند های مهاجرت استانی موجود برای بریتیش کلمبیا ثبت نام به عمل آورده و یک پیشنهاد شغلی حداقل در ۱۲ ماه گذشته در یکی از شغل‌های واجد شرایط قالب فنی داشته باشند.

برای درخواست مهاجرت تخصصی یا دسته ۱۰ سانتی کلمبیا نامزدها باید پرتال آنلاین برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا یک پروفایل تشکیل داده و تحت سیستم ثبت‌ نام مهاجرت‌های تخصصی ثبت نام کنند.

متقاضیان بر اساس فاکتورها مانند سطح تحصیلات تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و محل استخدام شان، ارزیابی شده و یک امتیاز دریافت می کنند.

اگر یک متقاضی تایید شود سپس میتواند از گزینش استانی و خود برای درخواست اقامت دائم اقدام کنند و درخواست خود را تحت برنامه کاندیدای استانی به اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا ارائه دهد.

نامزدهای اکسپرس انتری که یک گزینش از بریتیش کلمبیا دریافت می‌کنند ۶۰۰ امتیاز اضافی علاوه بر امتیازشان در سیستم جامع رتبه‌بندی دریافت کرده و این امر تضمین می کند که آنها در دراو بعدی دعوت نامه درخواست را دریافت می کنند.

کانادا بزرگترین دراو اکسپرس انتری خود را برگزار کرد و از ۴۵۰۰ نامزد برای درخواست اقامت دائم دعوت به عمل آورد.

مطلب مرتبط
شروع کلاس های حضوری دانشگاه های کانادایی در پاییز پیش ‌رو