برنامه ۲۰۲۰ والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها اکنون باز است

اکنون زمان درخواست برای حمایت از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ(PGP) خود برای آمدن به کانادا است.

افرادی که میخواهند از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود برای مهاجرت به کانادا حمایت کنند می توانند با ثبت درخواست آنلاین این فرآیند را آغاز کنند.

ابراز علاقه نسبت به این برنامه از سیزدهم اکتبر آغاز شد و سه هفته تا سوم نوامبر ادامه خواهد داشت.

IRCC به شهروندان کانادایی و تابعان دائمی واجد شرایط و افرادی که دارای وضعیت ملیت اول هستند و ۱۸ سال به بالا دارند این امکان را می‌دهد تا از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود برای اقامت دائم کانادایی حمایت کنند.

IRCC قصد دارد در سال ۲۰۲۰ ۱۰ هزار درخواست کامل PGP را بپذیرد.

 

فرایند درخواست

به عنوان گام اول، افراد علاقه‌مند باید یک فرم علاقمندی اسپانسرشیپ را به صورت آنلاین پر کنند. برای ثبت این فرم تنها در دوره عنوان شده زمان دارند. متقاضیان تا سوم نوامبر وقت داران تا این فرم را تکمیل کنند.

پس از ثبت فرم علاقمندی نسبت به این برنامه متقاضیان باید منتظر بمانند تا ببینند که آیا در میان ده هزار متقاضی که به طور تصادفی از سوی اداره مهاجرت کانادا انتخاب می شوند تا دعون نامه درخواست دریافت کنند هستند یا خیر..

اگر یک متقاضی دعوت نامه درخواست را دریافت کند باید دستمزدهای مربوط به درخواست را پرداخت کرده و در طی ۶۰ روز درخواست خود را تکمیل کند.

مطلب مرتبط
توجه به نابرابری هایی که مهاجران را تحت تأثیر قرار می‌دهد یک نکته کلیدی برای جبران ضررهای اقتصادی است

یک بسته درخواست دریافت خواهید کرد که شامل فهرست اسناد مورد نیاز و فرم هایی است که شما و افراد تحت حمایت باید آنها را پر کنند و همچنین دستورالعمل انجام آنها را نیز دریافت خواهید کرد.

اگر یک متقاضی از کبک درخواست دهد باید  از دولت کبک مجوز انتخاب کبک را دریافت کنند،و آن را به عنوان بخشی از درخواست خود به اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) ارائه دهند.

 

چطور یک فرم ابراز علاقمندی نسبت به برنامه اسپانسرشیپ را ثبت کنیم؟

فردی که می‌خواهد حامی می شود باید فرم توضیح علاقمندی نسبت به برنامه اسپانسرشیپی را تکمیل کند و مطمئن شود که یک نسخه دیجیتال از پاسپورت خود یا شواهدی که وضعیت او در کانادا را ثبت می کند دارد.

نیاز دارید تا اطلاعات لازم برای فرم توضیح علاقمندی نسبت به این برنامه را فراهم کنید مانند تعداد اعضای خانواده خود تعداد افرادی که می خواهید از آنها حمایت کنید و نام و تاریخ تولد افرادی که می خواهید از آنها حمایت کنید.

پس از ثبت فرم صفحه‌ای با شماره تایید می بینید. باید این صفحه را نزد خود نگه دارید تا در صورت دریافت دعوت نامه درخواست از طریق آن بتوانید وضعیت خود را چک کنید.

 

چه کسی واجد شرایط است؟

هر فردی که بیش از ۱۸ سال سن دارد و تابع دائمی یا شهروند کانادایی است می تواند در این برنامه به عنوان اسپانسر درخواست دهد.

مطلب مرتبط
توقف رشد جمعیت کانادا پس از کاهش مهاجرت در 2020

تمام اسپانسر هایی که میخواهند از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت کنند باید تایید کنند که درآمد لازم برای تعداد اعضای خانواده خود که می خواهند از نظر مالی حامی آنها باشند را دارند.

در حالی که اثبات درآمد لازم در طول گام اول ابراز علاقه مندی نسبت به برنامه اسپانسرشیپ ضروری نیست، اسپانسر های احتمالی که برای درخواست دعوت می شوند و همینطور امضاکنندگان مشترک آنها باید فوراً پس از ثبت درخواست، برای هر یک از سال مالیاتی گذشته فرم ارزیابی را برای اداره درآمد کانادا ارسال کنند.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا عنوان می‌کند که حامیان باید شرط درآمد برای سال های مالیاتی ۲۰۲۰ ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ را برآورده کنند. IRCC می‌داند که هنوز ارزیابی سال ۲۰۲۰ در دسترس نیست، بر این اساس از اسپانسرها می‌خواهد در اولین فرصت آن را ارائه دهند.

حداقل درآمد لازم در جدول زیر ارائه می شود به یاد داشته باشید که این شرایط به تمام متقاضیان در تمام استان‌ها و مناطق به جز کبک اعمال می شود.

 

Parents and grandparents program 2020 minimum necessary income requirement

مهم است اشاره شود که تعداد گل افرادی که اسپانسر از نظر مالی نسبت به آنها مسئول شناخته می‌شود شامل موارد زیر است:

  • خود فرد اسپانسر
  • همسر یا شریک زندگی او
  • کودکان وابسته آنها
  • فرزندان وابسته همسران یا شریکان زندگی آنها
  • هر فرد دیگری که ممکن است اسپانسر در گذشته از آنها حمایت کرده باشد و از نظر مالی نسبت به آنها مسئول شناخته می شود
  • والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها که می‌خواهند مورد حمایت قرار گیرند و همچنین فرزندان وابسته آن ها
  • هر فرزند وابسته که با والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ به کانادا نمی‌آید
  • همسر یا شریک زندگی والد یا پدربزرگ و مادربزرگ آنها حتی اگر به کانادا نمی آیند.
  • همسران جدا شده والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ.
مطلب مرتبط
جزیره پرنس ادوارد در دراو جدید از ۱۵۶ متقاضی مهاجرتی دعوت می کند

 

تابعانی که در کبک زندگی می کنند باید درآمد خود را برای بررسی نزد وزارت مهاجرت کانادا ارائه دهند. شرط درآمد کبک با استانهای دیگر متفاوت است. اسپانسر و امضا کننده مشترک آن ( در صورت وجود) ملزم هستند تا نشان دهند که در ۱۲ ماه گذشته منابع مالی کافی را داشته اند. حداقل درامد کبک در در جدول زیر نشان داده شده است.

Parents and Grandparents Quebec

 

بسته به اینکه در کبک یا در استان دیگری زندگی می‌کنید اسپانسرهای علاقمند ملزم هستند تا یک تعهد امضا شده را ثبت کنند.این تعهد نشان می‌دهد که اسپانسر چه مدت از نظر مالی نسبت به اعضای خانواده‌ای که تحت حمایت قرار می‌دهد مسئول شناخته می‌شود.

برای تابع آن تمام استان های کانادایی به جز کبک طول تعهد ۲۰ سال است. برای تابعان کبک این طول تعهد ۱۰ ساله است

 

 

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram