برنامه کاندیدای استانی منیتوبا بزرگترین دراو سال جاری خود را برگزار می‌کند

منیتوبا در سال ۲۰۲۰،  ۴۸۸۸ دعوت نامه برای مهاجران احتمالی به کشور صادر کرده است.

منیتوبا در تاریخ ۱۸ دسامبر ۴۱۹ نامزد مهاجرتی برای درخواست گزینش استانی دعوت به عمل آورد.

در سال جاری این بیشترین تعداد دعوت نامه هایی است که از طریق برنامه کاندیدای استانی منیتوبا صادر شده است فارغ التحصیلان بین المللی و نیروی کار متخصص برای درخواست از طریق یکی از سرور مهاجرتی زیر دعوت شدند:

  • نیروی کار متخصص در منیتوبا
  • روند تحصیلات بین المللی
  • نیروهای کار متخصص برون مرزی

در ادامه تعداد دعوت نامه های صادر شده، که به عنوان توصیه نامه درخواست نیز شناخته می شوند را می بینید که حداقل امتیاز توضیح علاقمندی آنها نیز ذکر شده است:

  • نیروهای کار متخصص در منیتوبا- ۳۲۹ توصیه نامه درخواست با حداقل امتیاز ۳۷۵
  • نیروهای کار متخصص برون‌ مرزی۵۰ توصیه نامه درخواست با حداقل امتیاز ۷۰۶ و
  • روند تحصیلات بین المللی چهل توصیه نامه درخواست بدون حداقل امتیاز توضیح علاقمندی.

از این ۴۱۹ توصیه نامه درخواست صادر شده، ۳۷ مورد به متقاضیان اکسپرس انتری تعلق یافت. به گفته برنامه کاندیدای استانی منیتوبا هر یک از این متقاضیان که شناسه معتبر اکسپرس انتری، کد اعتبارسنجی جستجوی کار و تجربه قابل اثبات در یکی از مشاغل مورد نیاز منیتوبا را نداشته باشند، درخواست آنها رد می شود.

مطلب مرتبط
توافق جدید کانادا-اکراین برای افزایش مهاجرت

برنامه کاندیدای استانی منیتوبا در این دراو تنها متقاضیان برون‌ مرزی برای نیروهای کار متخصص را در نظر گرفت تنها در صورتی که تحت روند استخدام استراتژیک دعوت شده باشند.

اگر متقاضیان نسبت به حداقل امتیاز، امتیاز بالاتری به دست آورده باشند، اما توصیه نامه درخواست را دریافت نکرده باشند، می توان یکی از موارد زیر را به عنوان دلیل این موضوع در نظر گرفت:

  • آزمون زبان طرف سوم آنها شماره آزمون معتبر نداشته است.
  • آزمون زبان آنها دیگر معتبر نیست.
  • متقاضی تحت اقدامات استخدام استراتژیک دعوت شده است، اما شماره دعوت نامه معتبر را ارسال نکرده است.

طبق برنامه کاندیدای استانی منیتوبا متقاضیانی که یکی از موارد بالا را دارند، می توانند پروفایل توضیح علاقمندی خود را با ارائه اطلاعات صحیح به روز رسانی کنند تا برای دور بعدی قرعه کشی ها در نظر گرفته شوند.

متقاضیانی که در شغل های ثبت شده کار می‌کنند در این دراو دعوت شده‌اند. طبق برنامه کاندیدای استانی منیتوبا، آنها افرادی که در این دسته از مشاغل کار نمی کنند، یا نتوانسته‌اند تمام مدارک لازم برای انجام مراحل مجاز جهت استخدام در منیتوبا را ارائه دهند، رد خواهند شد.

قرعه کشی تاریخ ۱۷ دسامبر کل دعوت نامه های صادر شده تا این لحظه از سال را به تعداد ۴۸۸۸ رساند.

مطلب مرتبط
بریتیش کلمبیا از 417 نامزد برنامه کاندیدای استانی دعوت می کند تا برای یک گزینش استانی درخواست دهند.

 

سیستم توضیح علاقمندی منیتوبا

افرادی که می خواهند از طریق برنامه کاندیدای استانی منیتوبا مهاجرت کنند، برای گرفتن توصیه نامه درخواست از طریق روندهای نیروی کار متخصص برون‌ مرزی و نیروی کار متخصص در منیتوبا نیازی به ثبت توضیح علاقمندی در برنامه کاندیدای استانی ندارند.

تحت این سیستم، این نامزدها بر اساس ویژگی های سرمایه انسانی مانند، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی، تحصیلات، تجربه کارز، ارتباط با منیتوبا و فاکتورهای دیگر از ۱۰۰۰ امتیاز یک امتیاز دریافت می کنند.

 

در مورد روند های مهاجرتی منیتوبا

دسته نیروی کار متخصص برون مرزی و نیروهای کار متخصص در روندهای مانیتوبا به این استان اجازه می‌دهد تا بتواند نیروهای کار متخصصی که می توانند نیازهای بازار کار منیتوبا را برآورده کنند را گزینش کند. افرادی که از خارج از استان درخواست می دهند باید بتواند ارتباط خود با استان را ثابت کنند، آنها می‌توانند این ارتباط را از طریق تجربه قبلی در منیتوبا، یا یک دعوت نامه در یکی از اقدامات استخدام استراتژیک برنامه کاندیدای استانی منیتوبا اثبات کنند. در زمان درخواست نیاز به حضور فیزیکی در منیتوبا نیست.

متقاضیان موفق در دسته نیروهای کار متخصص در منیتوبا باید شرایط خاصی را داشته باشند، مانند داشتن پیشنهاد شغل تمام وقت از یک کارفرما در منیتوبا.

مطلب مرتبط
گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ اکسپرس انتری: کانادا به هدف پذیرش ۴۰۱ هزار مهاجر می رسد

آن دسته از دانشجویان بین المللی که از یک موسسه تحصیلی و آموزشی در منیتوبا فارغ التحصیل شده اند، می توانند تحت روند تحصیلات بین المللی و در صورتی که مهارت مورد نیاز استان هستند، توصیه نامه درخواست را دریافت کنند.

 

اکسپرس انتری منیتوبا

اولین گام برای دریافت گزینش استانی از طریق برنامه کاندیدای استانی ارتقا یافته منیتوبا، ثبت پروفایل آنها در سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال است.

متقاضیانی که برای اکسپرس انتری واجد شرایط شناخته می شوند بر اساس فاکتورهایی مانند سن، تجربه کاری، تحصیلات و تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی در سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می‌کنند.

نامزدها با بالاترین امتیازات برای درخواست اقامت دائم از طریق قرعه کشی های منظم از پول اکسپرس انتری دعوت می‌شوند. آن دسته از نامزدهایی که گزینش استانی را دریافت می‌کنند ۶۰۰ امتیاز اضافه بر امتیازشان در سیستم جامع رتبه ‌بندی دریافت خواهند کرد و این امر دریافت دعوت نامه درخواست را برای آنها تضمین می کند.

متقاضیان اکسپرس انتری که گزینش استانی در منیتوبا را در این قرعه کشی دریافت کردند، دارای شناسه معتبر اکسپرس انتری و کد اعتبارسنجی جستجوی کار بودند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram