برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ های ۲۰۲۰ هفته گذشته بسته شد

اسپانسر ها تا سوم نوامبر،روز سه شنبه سال ۲۰۲۰ ساعت ۱۲ ظهر برای ثبت فرم علاقه مندی نسبت به اسپانسرشیپ این برنامه در وب سایت اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا زمان داشتند.

تابعان دائمی و شهروندان کانادایی تا سوم نوامبر زمان داشتند تا اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا نسبت به برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها ابراز علاقمندی کنند.

توضیح علاقمندی نسبت به برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها در روز ۱۳ اکتبر باز شد و در روز سوم نوامبر بسته شد.

اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا سپس یک لاتاری برگزار کرد و از ۱۰۰۰۰ اسپانسر برای ثبت درخواست های خود دعوت به عمل آورد.

 

گام های ثبت درخواست

گام اول: ثبت آنلاین فرم توضیح علاقمندی اسپانسرشیپی.با این گام شما در پول نامزدها قرار می‌گیرید و سپس اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا لاتاری خود را برگزار می‌کند.

گام دوم: منتظر نتایج لاتاری باقی می مانید. اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا در صورتیکه نام شما در میان ۱۰ هزار اسپانسر برگزیده شده باشد با شما تماس خواهد گرفت.

گام سوم: درخواست خود را ثبت کنید و دستمزدهای مربوطه را در مدت زمان تعیین شده به اداره مهاجرت ناجا و تابعیت کانادا پرداخت کنید.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری و PNP: هزینه رسیدگی به پرونده

اگر در کبک ساکن هستید علاوه بر گام های بالا نیاز دارید تا مجوز انتخاب کبک را نیز از دولت کبک دریافت کنید و در زمان انجام گام سوم آن را نیز به اداره مهاجرت ناجی و تابعیت کانادا ارائه دهید.

 

برای گام اول به چه چیزهایی نیاز دارید

برای ثبت علاقمندی خود نسبت به این برنامه در مقام حکم شما باید یک نسخه دیجیتال از پاسپورت کانادایی و خود یا اثبات وضعیت خود در کانادا مانند کارت اقامت دائم را ارائه دهید.

باید اطلاعات خود در مورد تعداد اعضای خانواده ای که شما قصد دارید از آنها حمایت کنید را نیز ثبت کنید. پس از ثبت اطلاعات خود شماره تایید دریافت می کنید.

 

درآمد مهمترین شرط صلاحیت سنجی است.

فرض کنید که شما یک شهروند کانادایی یا تابع دائمی این کشور هستید و در حال حاضر در کانادا زندگی می کنید، معیار اصلی که برای پذیرش در این برنامه نیاز دارید درآمد شما است.

باید نشان دهید که حداقل درآمد لازم سه سال یعنی سال های ۲۰۱۸ ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ اعلام شده از سوی اداره مهاجرت، پناهحویی و تابعیت کانادا را دارید نشان دهید که می توانید از نظر مالی از اعضای خانواده خود را حمایت کنید.

مطلب مرتبط
کانادا قوانین عدم پذیرش با دلایل پزشکی را آسان می کند

نیازی به نشان دادن اثبات درآمد در طول انجام گام اول نیست.

در گام سوم باید ارزیابی درآمد خود را در وبسایت مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا ثبت کنید

اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا او گفته است که انتظار دارد ۱۰۰۰۰ درخواست در ابتدای سال ۲۰۲۱ دریافت کند. بدین ترتیب درآمد شما را در سال های ۲۰۱۸ ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ مورد ارزیابی قرار خواهد داد.با این وجود با توجه به اینکه داشتن ارزیابی درآمد سال ۲۰۲۰ تا ابتدای سال ۲۰۲۱ غیر ممکن به نظر می آید اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا اجازه می دهد تا ارزیابی درآمد سال ۲۰۲۰ خود را پس از ثبت درخواست اسپانسرشیپ خود اعلام کنید.

اگر خارج از کبک زندگی میکنید شرط حداقل درامد مطابق جدول زیر است. کبک شروطه خود در مورد درآمد را دارد.

برای حساب کردن تعداد اعضای خانواده خود که نسبت به آنها مسئول شناخته می شوید باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • خودتان (اسپانسر)
  • همسر یا شریک زندگی تان (آنها می‌توانند امضا کننده مشترک درخواست شما نیز باشند.
  • فرزندان وابسته شما
  • فرزندان وابسته همسر یا شریک زندگی شما
  • شخص دیگری که شما از قبل نسبت به او مسئول شناخته می شوید و هنوز از نظر مالی مسئول آنها هستید.
  • والدین و پدربزرگ‌ و مادربزرگ شما که می خواهید از آنها حمایت کنید.
  • فرزندان وابسته والدین و پدربزرگ و مادربزرگ شما قصد حمایت از آنها را دارید (فرزندان وابسته و والدین یا همسر)
  • فرزند وابسته ای که با والدین یا پدربزرگ و مادربزرگش به کانادا نمی‌آید
  • والدین یا همسر یا شریک زندگی پدربزرگ و مادربزرگ اسپانسر حتی اگر به کانادا نمی آیند
  • همسران جدا شده والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ.
مطلب مرتبط
توقف اعطای شهروندی به نوزادان خارجی؟ 2019

افرادی که در کبک زندگی می‌کنند باید درآمد خود را برای ارزیابی نزد وزارت مهاجرت کبک ارائه دهند. می توانید شریک زندگی یا همسر خود را نیز به عنوان امضا کننده مشترک درخواست ثبت کنید.

برنامه والدین پدربزرگ ها و مادربزرگ های ۲۰۲۱ سه برابر برنامه در سال ۲۰۲۰ خواهد بود. اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا عنوان کرده است که تا ۳۰ هزار اسپانسر را برای ثبت درخواست در سال آینده دعوت خواهد کرد. از این رو حتی اگر در میان آن ۱۰ هزار اسپانسر برای سال ۲۰۲۰ نیستید. سال دیگر شانس دیگری خواهید داشت