برنامه اسپانسرشیپ والدین کانادا 2020 از 13 اکتبر بازگشایی میشود

برنامه اسپانسرشیپ والدین کانادا 2020 از 13 اکتبر بازگشایی میشود

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) تاریخ های پذیرش PGP سال ۲۰۲۰ پس از تاخیر روی داده ناشی از ویروس کرونا در فصل بهار را منتشر کرده است.

شهروندان کانادایی و تابعان دائمی این کشور به زودی می‌توانند برای حمایت از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود جهت مهاجرت به کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

دپارتمان مهاجرتی کانادا بیان می کند که فرم های حمایت برای برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها (PGP) را بین ساعت ۱۲ ظهر ۱۳ اکتبر و ۱۲ ظهر و سوم نوامبر خواهد پذیرفت. اینها فقط درخواست‌ها برای خود PGP نیست، بلکه فرصتی برای افرادی است که بتواند برای حمایت از اعضای خانواده شان نسبت به مهاجرت به کانادا ابراز علاقمندی کنند.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا سپس به طور تصادفی حامیان احتمالی را برمی‌گزیند و دعوت نامه برای تایید درخواست آنها ارسال می کند. متقاضیان انتخاب شده ۶۰ روز کاری زمان دارند تا درخواست اسپانسرشیپ تکمیل شده خود را ثبت کنند.

IRCC حداکثر ۱۰ هزار درخواست را در سال ۲۰۲۰ میپذیرد. IRCC در سال ۲۰۲۱ برای پذیرش ۳۰ هزار درخواست جدید درگاه خود را باز میکند.

IRCC  یک سیاست عمومی موقتی را  نیز معرفی می کند که به جای حداقل درآمد ضروری بعلاوه ۳۰ درصد, شرط درآمد برای مالیات سالانه ۲۰۲۰ را به حداقل درآمد لازم کاهش می دهد. این موضوع به افرادی که به خاطر شیوع ویروس کرونا تحت تاثیر قرار گرفته اند کمک بسیاری می‌کند.

به گفته مارکو مندیچینو،«اکنون, بیش از هر زمانی به هم پیوستن خانواده ها یکی از گزینه‌های مهم در سیستم مهاجرت کانادا است. این موضوع در جذب، نگهداری و یکپارچه سازی بهترین استعدادها در سرتاسر دنیا نقش مهمی بازی می‌کند»

مطلب مرتبط
اداره مهاجرت دیگر فرم های آنلاین آمادگی سفر را از سوی دارندگان COPR منقضی شده نمی پذیرد

 

انتظار می‌رود بازگشایی این برنامه اوایل سال جاری انجام شود اما به خاطر تعطیلی های ناشی از ویروس کرونا این موضوع با تأخیر مواجه شد.

RCC قصد داشت تا به واسطه برنامه والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها در سال جاری پذیرای ۲۱ مهاجر جدید باشد. این اهداف روز قبل از اعمال محدودیت های سفر ویروس کرونا در ماه مارس اعلام شد. از آن پس، روش های مهاجرتی کانادا به طور چشمگیری با کاهش رو‌به‌رو شدند.

 

فرآیند پذیرش PGP سال ۲۰۲۰ چگونه کار میکند؟

گام ۱: حامیان احتمالی علاقمندی خود را نشان می‌دهند

IRCC فرم اظهار علاقمندی برای اسپانسر را به مدت سه هفته از تاریخ سیزدهم اکتبر در ساعت ۱۲ ظهر و سوم نوامبر تا ساعت ۱۲ ظهر روی وبسایت قرار می‌دهد.

افرادی که نمی توانند به صورت آنلاین فرم را ثبت کنند می توانند یک نسخه کاغذی، خط بریل، و پرینت در سایز بزرگ ارائه دهد. سپس می‌توانند با شماره ۱۸۸۸۲۴۲۲۱۰۰ یا ایمیل مربوطه با اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا تماس بگیرند.

یک فرایند انتخاب تصادفی برای تضمین اینکه این فرایندهاف عادلانه است و تمام حامیان علاقمند فرصت برابر برای ثبت توضیح علاقمندی دارند انجام می شود.

 

گام ۲:دعوت نامه درخواست به اسپانسر های احتمالی ارسال می شود.

اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا تمام مدارک ثبت شده را بررسی می کند، مدارکی که دوبار ثبت شده اند را حذف می‌کند و فرمها را به حالت تصادفی مرتب می کند.

مطلب مرتبط
کانادا ورود ۱۳ هزار و ۶۴۵ مهاجر در جولای ۲۰۲۰ را تایید کرد

IRCC در سال ۲۰۲۰ یک دور صدور دعوت نامه را انجام خواهد داد و حداکثر ۱۰ هزار متقاضی را می پذیرد.

دعوت نامه هایی که از سوی اداره مهاجرت و پناهندگی و تابعیت کانادا صادر می شوند قابل انتقال نخواهند بود.

 

گام ۳:حامیان احتمالی که دعوت نامه درخواست را دریافت می‌کنند ۶۰ روز کاری برای ثبت درخواست تکمیل شده خود زمان خواهند داشت.

 

چه کسی برای حمایت از خانواده از طریق برنامه PGP واجد شرایط شناخته می‌شود؟

شهروندان کانادایی، تابعان دائمی و اولین ملیتی های ثبت شده می‌ توانند برای والدین، مادربزرگ و پدربزرگ خود اسپانسر شوند.

اسپانسر ها باید حداقل ۱۸ سال سن داشته، در کانادا زندگی کنند و باید به اندازه کافی برای حمایت از خانواده خود پول داشته باشند.

ضوابط صلاحیت سنجی برای اسپانسر هایی که در استان کبک زندگی می‌کنند متفاوت است. مردم در قسمت‌های دیگر کانادا باید به اندازه کافی سرمایه مالی داشته باشد به این معنا که بتوانند به مدت بیست سال از زمانی که تابع دائمی کانادا می شوند از اعضای خانواده اسپانسرشیپی خود حمایت کنند.

در هر صورت حامیان باید تعهدی را نزد دولت امضا کنند مبنی بر اینکه می‌توانند نیازهای اولیه اعضای خانواده تحت حمایت مورد خود را برآورده کنند و اینکه فرد تحت حمایت نیز هر کاری برای حمایت از خودش خواهد کرد.

مطلب مرتبط
دارندگان اقامت دائم کانادا چه حقوق و مسئولیتهایی دارند

مورد هایی نیز وجود دارند که در این مورد افراد نمی‌توانند برای والدین و مادربزرگ و پدربزرگ شان به عنوان حامی پذیرفته شوند مانند: افرادی که در حبس هستند، افرادی که وام های مهاجرتی، هزینه‌های یا پرداختی های مربوط به حمایت از خانواده که به دستور دادگاه صادر شده است را پرداخت نکرده‌اند،؛ یا افرادی که ورشکسته شده اند.

چه کسی می تواند تحت حمایت قرار گیرد؟

والدین، پدربزرگ و مادربزرگ بیولوژیکی یا در شرایطی که فرد حمایت کننده را به فرزندی پذیرفته اند می توانند برای اسپانسرشیپی واجد شرایط شناخته شوند، و همینطور ناپدری و نامادری در شرایط جدایی و طلاق نیز واجد شرایط شناخته می شوند. برادران خواهران و برادران ناتنی و خواهران ناتنی تنها در صورتی که واجد شرایط شناخته می شوند که فرزندان وابسته زیر ۲۲ سال باشند.

اگر متقاضیان بخواهند حامی بیش از یک فرد یا زوج باشند باید تمام شرایط مربوط به درآمد را برای هر فردی که در درخواست ذکر کرده‌اند را برآورده کنند.

اعضای خانواده تحت حمایت باید تمام اسناد مورد نیاز برای درخواست و هر اطلاعات اضافی دیگری مانند آزمایش های پزشکی، سوابق کیفری و بیومتریک را انجام بدهند.

IRCC برای کانادایی ها در جهت حمایت از والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ همسرانشان و شریک زندگیشان نیست. گرچه ممکن است در درخواست مربوط به والدین همسرانشان نفر دوم امضا کننده باشند. والدین و مادربزرگ یا پدربزرگ که برای کانادا غیر قابل قبول هستند برای اسپانسرشیپی نیز واجد شرایط شناخته نمی شوند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram