بازدید از کانادا: به کدام نیاز دارم؟ TRV یا ETA

ویزاهای اقامت موقت (ویزاهای بازدید کننده) و eTA (مجوز سفر الکترونیکی) برای کانادا

کانادا سالانه از بیش از 35 میلیون ساکن موقت (غیر مهاجران) استقبال می کند. به جز شهروندان کانادایی و اقامت دائم ، سایر افراد برای ورود به کانادا به عنوان بازدید کننده نیاز به مجوز دارند و به ویزا اقامت موقت (TRV) یا یک eTA (مجوز سفر الکترونیکی) نیاز دارند ، مگر اینکه آنها شهروند آمریکایی باشند.

خارجی های زیر به TRV یا ETA احتیاج دارند:

گردشگران

کارگران خارجی موقت (افراد دارای مجوز کار)

دانشجویان بین المللی (افراد دارای مجوز تحصیل)

بازدید کنندگان کسب و کار

TRV یا ETA؟ شما فقط به یکی از آنها نیاز دارید ، نه هر دو.

 

انتظار می رود شهروندان کشورهای معاف از ویزا که قصد مسافرت هوایی به کانادا را دارند ، قبل از عزیمت به کانادا درخواست مجوز سفر الکترونیکی دریافت شده (ETA) کنند.

استثنا: شهروندان ایالات متحده به TRV یا ETA احتیاج ندارند ، اما دارندگان گرین کارت در ایالات متحده ، برای ورود به کانادا بدون توجه به ملیت خود ، نیاز به یک ETA دارند.

اگر شما شهروند یک کشور معاف از ویزا نباشید ، برای ورود به کانادا به TRV احتیاج دارید.

 

برای اطلاع از اینکه قبل از عزیمت به کانادا به TRV یا ETA احتیاج دارید ، اینجا را کلیک کنید.

 

مطلب مرتبط
چرا نمی‌توانیم وارد کانادا شویم؟ جرایم کیفری و ممنوعیت ورود به کانادا 2019

eTA (مجوز سفر الکترونیکی) چیست؟

 

از تاریخ 15 مارس 2016 ، مسافرینی که دارای گذرنامه از کشورهایی هستند که ویزا ندارند و از طریق هوایی وارد کانادا می شوند ، به یک تجارت الکترونیکی نیاز دارند.

مجوز بصورت الکترونیکی با گذرنامه شما در ارتباط است و به مدت پنج سال اعتبار دارد یا تا زمانی که گذرنامه شما منقضی شود ، هر کدام اول باشد.

TRV چیست و چگونه می توان برای آن اقدام کرد؟

اگر به TRV احتیاج دارید ، لطفاً دلایل امتناع را بخوانید.

TRV سندی است که توسط یک دفتر ویزای مهاجرت کانادا در خارج از کانادا صادر شده است ، که نشان می دهد دارنده شرایط ورود به کانادا را به عنوان بازدید کننده راضی کرده است.

TRV ها ممکن است برای ورود یک یا چند ورودی باشد. به عنوان یک قاعده کلی ، گردشگران برای مدت شش ماه پذیرفته می شوند. كارگران خارجي موقت و دانشجويان بين المللي براي دوره هاي مختلفي پذيرفته مي شوند ، كه براساس پرونده به صورت مشخص انجام مي شود.

برنامه های افزودنی ممکن است از داخل کانادا اعمال شود.

 

 

توجه به این نکته ضروری است که داشتن یک TRV معتبر لزوماً به معنای این نیست که افسر در بندر ورودی کانادا بازدید کننده را به کانادا بپذیرد. در بندر ورودی ، همه بازدید کنندگان باید ثابت کنند که هدف از بازدید آنها از کانادا ماهیت موقت دارد. مأمورین در بندر ورودی پذیرش همه اشخاصی را که به نظر آنها قصد ندارند کانادا را با انقضاء وضعیت بازدید کننده خود ترک کنند ، رد می کنند.

مطلب مرتبط
از 24 اکتبر، برای مهاجرت به کانادا فرزندان تا زیر 22 سال وابسته به حساب خواهند آمد

 

مواردی که باید توجه داشته باشید:

برخی از متقاضیان ممکن است نیاز به معاینه پزشکی داشته باشند.

این مربوط به افرادی است که قصد دارند در کانادا بمانند و اخیراً از کشورهای خاصی بازدید کرده اند ، و همچنین افرادی که قصد دارند در مشاغل خاصی در کانادا کار کنند.

جرم و جنایات پزشکی ممکن است مانع از ورود یک بازدید کننده به کانادا شود.

بازدیدکنندگان از کانادا باید بتوانند توانایی خود در حمایت از خود را در طول مدت اقامت موقت در کانادا اثبات کنند.

 

ممکن است شهروندان برخی کشورها نیاز به تهیه اطلاعات بیومتریک داشته باشند. برای یادگیری این موضوع در همه کشورها ، اینجا را کلیک کنید.

 

چک لیست کشور: ویزا مورد نیاز (TRV) یا ویزا معاف (ETA)

TRV برای شهروندان کشورهای دارای ویزا لازم است.نمودار زیر نشان می دهد که شهروندان به یک TRV احتیاج دارند و برای مسافرت به کانادا ، شهروندان کدام یک از ETA را نیاز دارند.