بازار کار کانادا در ماه اکتبر ۸۴۰۰۰ شغل به دست آورد

طبق گزارش اداره آمار کانادا، نرخ بیکاری ۰.۱ درس کمتر از ۸.۹ درصد در ماه گذشته شد

کانادا در ماه اکتبر ۸۴ هزار شغل دیگر را اضافه کرد که در مقایسه با ماه قبل، نشان دهنده رشد نسبتا کمی در زمینه استخدام است.‌

بین ماه های آگوست و سپتامبر ۳۷۸۲۰۰ شغل در بازار کار کانادا به وجود آمدند.

در کل ماه اکتبر محدودیت‌ها در پاسخ به افزایش موردهای اب111تلا به ویروس کرونا در سرتاسر کانادا مجددا اعمال شدند که منجر به کاهش رشد استخدام و کاریابی شد.

طبق تحقیقات نیروی کار اداره آمار کانادا، در همان زمان، در مقایسه با ماه سپتامبر تغییرات بسیار کمی در میزان نرخ بیکاری به وجود آمد.

در ماه اکتبر نرخ بیکاری در کانادا ۸.۹ درصد بود در حالی که در ماه قبل این میزان ۹.۰ درصد بود.

طبق این تحقیق برای اولین بار از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تعداد نیروهای کار خویش فرما تا میزان ۳۳ هزار نفر افزایش داشت.

در میان افرادی که حداقل نیمی از ساعات کاری عادی خود را کار کردند تعداد افرادی که در منزل کار میکنند نیز تا ۱۵۰ هزار نفر افزایش یافت.

گروه هایی که از افزایش استخدامی ها بهره مند شدند، زنان در گروه سنی ۲۵ تا ۵۴ سال بودند. در حالیکه استخدام جوانان در دوران پیش از شیوع در مقایسه با تمام گروه های سنی دیگر در شرایط خوبی باقی ماند.

مطلب مرتبط
محل های کار مختص مهاجران از مسئولیت مدیران واسط است

 

شرایط بازار کار استان به استان متفاوت است

استان های کانادا ای که شاهد افزایش استخدام و کار در ماه اکتبر بودند استان‌های آنتاریو، بریتیش کلمبیا، آلبرتا، نیوفاندلند و لابرادور ، و جزیره پرنس ادوارد بودند. استانهای کانادا یکی دیگر شاهد تغییرات بسیار کمی در میزان استخدام بودند.

بریتیش کلمبیا در ماه اکتبر مسیری را راه اندازی کرد که از طریق آن ۳۴ هزار شغل جذب کرد که اکثر آن ها تمام وقت بودند.

اونتاریو با وجود ۳۱ هزار شغل جدید در ماه اکتبر که عمدتاً در زمینه تجارت های خرده فروشی و عمده فروشی و ساخت و ساز بودند، در دومین رده قرار گرفت.

کار و استخدام در نیوفنلاند و لابرادور در ماه اکتبر تا ۵۹۰۰ مورد افزایش یافت و همین طور در جزیره پرنس ادوارد تا ۹۰۰ مورد.

 

افزایش کار در بسیاری از صنایع با کاهش کار در صنعت هتل‌داری و خدمات غذا به تعادل رسید

اداره آمار کانادا نشان داد در حالی که نرخ استخدام و کاریابی در چندین صنعت شاهد افزایش بود و از سوی دیگر با کاهش ۴۸ هزار شغل در زمینه خدمات غذا و هتل داری، که عمدتاً در استان کبک بود، به تعادل رسیده است.

صنعت اطلاعات فرهنگ و سرگرمی نیز شاهد کاهش بسیار چشمگیری در استخدام و کاریابی در کبک، آلبرتا و ساسکاچوان بوده است.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: کانادا در دراو تاریخی روز یکشنبه خود از ۲۷۳۳۲ متقاضی مهاجرتی دعوت می‌کند

استخدام در زمینه حمل و نقل، ساخت و ساز و انبارداری در ماه اکتبر تغییری نداشت.

با این وجود، استخدام و کاریابی در عمده فروشی، خدمات حرفه ای، علمی و فنی مانند خدمات آموزشی افزایش یافت و حتی از سطح پیش از دوران شیوع ویروس کرونا نیز بالاتر رفت.

اطلاعات به دست آمده از تحقیق نیروی کار اداره آمار کانادا مطالب مهمی را در مورد تاثیرات استخدام و جبران وضعیت اقتصادی ناشی از ویروس کرونا نشان میدهد.