اکنون کانادا مجوز های تحصیلی و کاری را، از طریق پست ارسال می کند.

متقاضیان مجوز های کاری و تحصیلی که نامه‌های تایید خود را دریافت نکرده اند ، باید برای فعال کردن مجوزهای خود به مرز بروند.

افرادی که با ملیت های خارجی در کانادا زندگی می کنند و همین طور کسانی که برای کار و تحصیل تایید شده اند، اکنون می توانند مجوز های تحصیلی خود، که توسط پست برای آنها ارسال شده است را، دریافت کند.

اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا(IRCC)  اکنون فرم های وب سایت خود را باز کرده است تا درخواست‌های افرادی که نامه معرفی LOISدارند را، دریافت کند. اما هیچ راهی برای عبور از ورودی های کشور برای درخواست مجوز وجود ندارد.

ضوابط جدید به افرادی که تحت برنامه تجربه بین المللی کانادا LOI دریافت می کنند نیز اعمال می شود.

محدودیت های سفر به دلیل ویروس کرونا، افراد زیادی که LOI دارند را دچار محدودیت و مشکل کرده است. گرچه تنها برای کار یا تحصیل تایید شده اند، اما نمی توانند بدون رفتن به ورودی ها، مجوز خود را دریافت کنند. آنها نمی توانند به ورودی ‌های کشور بروند؛ زیرا ،این موضوع یک سفر ضروری در نظر گرفته نمی‌شود. بنابراین، نمی توانند مجوز کاری و تحصیلی خود را دریافت کنند؛ که بدین معناست که آنها از نظر قانونی اجازه کار یا تحصیل را، ندارند؛ اگرچه آنها مورد تایید قرار گرفته اند.

مطلب مرتبط
ویزاهای مهاجرت کانادا در مارس 2020 با 26 درصد کاهش یافت

فرآیند جدید به این افراد اجازه می دهد تا به صورت آنلاین، درخواست مجوز کاری یا تحصیلی خود را ثبت کنند و اسناد و مدارک خود را به آنها پست کنند به گفته اداره مهاجرت کانادا، این گزینه تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ برقرار خواهد بود.

 

روند جدید برای گرفتن مجوز کار یا تحصیل در کانادا.

دارندگان LOI باتوجه به اینکه هدف آنها ورود برای کار یا تحصیل است، با روندهای نسبتاً متفاوتی روبرو هستند.

وقتی متقاضیان آن مجوز فرم را در وبسایت اداره مهاجرت و پناهجویی پر می کنند، باید اینگونه بنویسند:

من درخواست بررسی و صدور مجوز تحصیلی  خود، درون کانادا را دارم. شماره درخواست من…….. است. من نامه معرفی خود را دریافت کرده‌ام که تا تاریخ…… معتبر است. اطلاعات صحیح تماس با من در کانادا:

تلفن:

آدرس پستی:

آدرس محل سکونت:

من در (نام DLI) پذیرفته شده ام و در برنامه ——— ثبت نام خواهم کرد.

 

مسئولان درخواست مجوز کاری را بررسی کرده، و تایید می کنند که نام موسسه آموزشی تعیین شده در درخواست با پذیرش تطابق دارد. آنها نیز بررسی می‌کنند که آیا موسسه متقاضی هنوز دانشجویان خارجی را می پذیرد، یا خیر و اینکه برنامه آنها به تعویق نیفتاده است. در نهایت، آنها باید اثبات کنند که هنوز می ‌توانند هزینه های زندگی و شهریه را بپردازند.

مطلب مرتبط
جزیره پرنس ادوارد بزرگترین دراو گزینش استانی را برگزار می کنند

 

و متقاضیان مجوز کار باید از پیغام زیر استفاده کنند:

من درخواست بررسی و صدور مجوز کار خود را، از کانادا دارم.  شماره درخواست من…… است. من نامه معرفی خود را دریافت کرده ام که تا تاریخ…… معتبر است. اطلاعات صحیح تماس با من در کانادا:

تلفن:

آدرس پستی:

آدرس محل سکونت:

 

متقاضیان باید بر این اساس که برای یک مجوز کاری مختص کارفرما یا یک مجوز کاری باز درخواست می دهند، یکی از پاراگراف های زیر را درخواست خود داشته باشند.

 

مجوز کاری مختص کارفرما: کارفرمای من،(نام کارفرما) , به آدرس……..، ممکن است برای تایید پیشنهاد شغلی من، با تلفن یا ایمیل…….. تماس حاصل کنند. تمایل دارم به محض دریافت مجوز کاری برای این کارفرما شروع به کار کنم.

 

مجوز کار باز: گواهی می‌دهم که شرایط من ثابت باقی خواهد ماند و همچنان شرایط برنامه مجوز کار باز که برای آن تایید شده ام را برآورده خواهد کرد.

دپارتمان مهاجرتی بررسی می کند آیا نام کارفرما در پیشنهاد ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) یا پیشنهاد معاف LMIA مواردی که متقاضی درخواست ثبت کرده است تطابق دارد یا خیر. آنها هر نکته یا موردی که پس از صدور تاییدیه عنوان شود را نیز، مورد توجه قرار خواهند داد.

مطلب مرتبط
مهاجران جدید بیش از همه بدلیل از دست رفتن مشاغل ناشی از شیوع تحت تاثیر قرار گرفتند

مسئولان ممکن است با کارفرما تماس بگیرند تا پیشنهاد شغلی را تایید کند. همچنین ممکن است در صورت لزوم به  مصاحبه، با متقاضی تماس بگیرند.

گرچه ممکن است، اطلاعات منابع مختلف را برای تأیید کارفرما مورد بررسی قرار دهند. هر اطلاعاتی که به دست بیاورند که منجر به رد مجوز شود، باید بر اساس فرایندهای قانونی پیگیری شود.

اگر مجوز کار یا تحصیل رد شود، مسئولان باید یادداشتی را ارائه دهند مبنی بر اینکه چرا درخواست رد شده است. آنها نیز باید به متقاضی اطلاع دهند که در صورت منقضی شدن شرایط حال باید کانادا را ترک کنند.

متقاضیان که برای مجوز های کاری خود تایید شده اند، از طریق پست اسناد خود را دریافت کرده و در نهایت در کانادا کار یا تحصیل می کنند.

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram