اکنون نامزد های فرانسوی زبان از امتیاز بیشتری بهره مند می شوند

نامزدهای اکسپرس انتری می‌توانند برای دانستن زبان فرانسوی یا دو زبانه بودند امتیاز بیشتری از سیستم جامع رتبه بندی دریافت کنند

نامزد های فرانسوی زبان اکسپرس انتری اکنون در درخواستهای مهاجرتی خود از امتیازات بیشتری برخوردار هستند.

وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، اعلام کرد که نامزدهای فرانسوی زبان یا دو زبانه تحت سیستم اکسپرس انتری امتیاز اضافه بیشتری دریافت می‌کنند .

نامزد های فرانسوی زبان به خاطر مهارت های خود در زبان فرانسوی برای مهارت های زبانی خود ۲۵ امتیاز اضافی دریافت می‌کنندکه به نسبت ۱۵ امتیاز در گذشته افزایش داشته است. نامزدهای دو زبانه ۵۰ امتیاز دریافت عدد قبل از ۳۰ امتیاز بود.

کانادا قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ میزان مهاجران فرانسوی زبان خارج از کبک را به ۴.۴ درصد برساند. این اقدام جدید به این معناست که در زمانی که در نهایت محدودیت های صفر از بین میروند به کانادا کمک شود تا به این هدف برسد.

در سال ۲۰۱۹ درصد مهاجران فرانسوی زبان خارج از کبک که در کانادا پذیرفته شدند۲.۸۲ درصد بود.

به گفته مندیچینو،«حمایت از افزایش جمعیت اقلیت فرانسوی‌ زبان خارج از کبک بخشی از برنامه دولت برای رشد اقتصادی و شکوفایی طولانی مدت در سرتاسر کشور است همینطور این اقدام کمک می‌کند تا از جوامع فرانسوی زبان در سراسر کشور حمایت شود. همچنان برای آنکه مطمئن شویم اقلیت فرانسوی زبان در کشور افزایش نیابد سعی داریم تا مهاجران فرانسوی‌زبان را جذب کنیم»

مطلب مرتبط
ماه اکتبر مهاجرت کانادایی در سالهای پیش رو را مشخص می کند

 

امروز ما در حال تغییر سیستم بسیار موفقیت آمیز اکسپرس انتری هستیم به نحوی که ورود به کانادا را برای مهاجران فرانسوی زبان و دو زبانه آسان کنیم-شغل های خوب و محلی به وجود آوریم در حالی که به شکوفایی جوامع فرانسوی‌زبان در جای‌جای کشورمان کمک می کنیم.

 

بیش از ۶۰ هزار مهاجر فرانسوی‌زبان بین سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۹ به کانادا آمدند. در سال ۲۰۱۹ این تعداد برابر با ۸۶۴۵ فرانسوی‌زبان جدید بود.

اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا ۴۰.۸ میلیون دلار در پنج سال گذشته برای حمایت از یکپارچه شدن فرانسوی زبان ها و توسعه و افق های سیاسی در این زمینه خرج کرده است.

 

در مورد سیستم اکسپرس انتری

اکسپرس انتری یک سیستم مدیریت درخواست برای ۳ برنامه مهاجرت فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

نامزدهای واجد شرایط در سیستم جامع رتبه بندی که امتیاز دریافت می کنند. امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی مانند سن تجربه کاری تحصیلات و تسلط زبانی بر زبان انگلیسی یا فرانسوی به نامزدها اختصاص می یابد.

نامزدها با بالاترین امتیاز داد دعوت نامه درخواست را در دراوهای منظم اکسپرس انتری دریافت می کنند.

زمانی که نامزد خود دعوت نامه درخواست را دریافت می‌کنند می‌توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

مطلب مرتبط
بایو متریک کانادا در 2019

اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا و معمولاً هر دو هفته یک بار دراوهای اکسپرس انتری را برگزار می‌کند.

اخیراً اداره مهاجرت پناهی و تابعیت کانادا بزرگترین دراو تاریخ خود را برگزار کرده است. این دراو در ۱۴ اکتبر انجام شد و در طی این دراو ۴۵۰۰ دعوتنامه برای نامزدهای اکسپرس اینتری صادر شد. از آن تاریخ هر سال ۸۲۸۵۹ دعوت نامه درخواست صادر شده است.

سهم نامزدهای فرانسوی‌ زبان دعوت شده برای درخواست اقامت دائم در سال ۲۰۱۹ به رقم ۵.۶ درصد رسید در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۸ برابر با ۴.۵ درصد بود.‌

استان کبک سیستم مهاجرتی مخصوص به خود را دارد که مهاجران فرانسوی زبان را مورد هدف قرار می‌دهد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram