اکسپرس انتری و PNP: هزینه رسیدگی به پرونده

نگاهی به هزینه درخواستهای پرونده مهاجرت تخصصی برنامه های گزینش استانی و اکسپرس انتری.

اخیرا، بریتیش کلمبیا  قیمت درخواست برای روند مهاجرت تخصصی را افزایش داد، اما هنوز گران ترین قیمتترین برنامه مهاجرتی در کانادا نیست.

اکنون هزینه درخواست برای برنامه گزینش استانی بریتیش کلمبیا1150 دلار است، که از 700 دلار که هزینه پیشین آن است تا این میزان افزایش یافته است. بریتیش کلمبیا عنوان می کند که افزایش دستمزد این امکان را فراهم می آورد تا به تعداد افزایش یافته متقاضیان برنامه استانی این استان(PNP) بهتر رسیدگی شود. در حال  حاضر 9500 نامزد استانی از بریتیش کلمبیا منتظر دریافت اقامت دائم این استان هستند.

اکثر نامزدهای نیروی کار ماهر که یک گزینش استانی دریافت کرده اند باید انتظار پرداخت دستمزد درخواست بین 250 تا 2000 دلار را داشته باشند. با این وجود هیچ دستمزد درخواستی برای درخواست PNP های تحت بررسی آلبرتا، نوا اسکوتیا، مناطق نورثوست یا یوکون وجود ندارد.

متقاضیان کارآفرینی در اکثر استانها عموما باید دستمزدهای بیشتری بین 1000 تا 3500 دلار پرداخت کنند.

مهاجرت یکی از حوزه های رسیدگی استانی-فدرال تحت قانون اساسی کانادا است. به همین ترتیب، هردو سطح دولتی می توانند برنامه هایی را برای انتخاب مهاجرت متخصص برپا کنند. PNP از سال 1998 برپا شده است تا به استانها و مناطق این امکان را بدهد تا مهاجرانی که نیازهای بازار کار آنها را برآورده می کنند را استخدام کنند.

مطلب مرتبط
مریم ممبینی، همسر کاووس سید امامی از ایران خارج شد

دستمزد درخواست استانی یا رسیدگی به پرونده ها توسط هر استان و منطقه بطور جداگانه تنظیم می شوند. این هزینه ها به دستمزدهای مهاجرت فدرال اضافه می شوند که نامزدهای موفق برای درخواست اقامت دائم پرداخت می کنند.

برنامه گزینش استانی(PNP) دستمزد درخواست
برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا(AINP) $0
برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا(BC PNP) $1,150
برنامه کاندیدای استانی مانیتوبا(MPNP) $500
برنامه کاندیدای استانی نیو برانسویک( NBPNP) $250
برنامه کاندیدای استانی لابرادور و نیوفنلاند(NLPNP) $250
برنامه کاندیدای نوا اسکاتیا(NSNP) $0
برنامه کاندیدای مناطق نورث وست( NTNP) $0
برنامه کاندیدای مهاجرتی انتاریو(OINP) $1,500-2,000
برنامه کاندیدای استانی جزیره پرنس ادوارد(PEI PNP) $300
برنامه کاندیدای مهاجرتی ساکسچوآن(SINP) $350
برنامه کاندیدای یوکون(YNP) $0

 

PNP از دهه 1990 رشد چشمگیری داشته است. امروزه این روش دومین مسیر محبوب برای اقامت دائم مهاجران کانادایی محسوب می شود. محبوبترین روند مهاجرتی سیستم اکسپرس انتری است.

وقتی بهترین برنامه مهاجرتی برای تطبیق با شرایط هر فرد انتخاب می شود، مزایا و معایبی برای هر کدام مطرح است. از جنبه مثبت آن، PNP  ها مسیرهای اقامت دائم برای افرادی را پیشنهاد می دهند که برای اکسپرس انتری واجد شرایط شناخته نمی شوند اما ویژگی هایی دارند که از نیازهای کاری منطقه حمایت می کند. نامزدهایی برای اکسپرس انتری واجد شرایط هستند از استانداردهای رسیدگی سریع سیستم بهره مند می شوند.

مطلب مرتبط
وزیر مهاجرت نگران ورود انبوه پناهجویان از آمریکا به کانادا نیست

نامزدهای اکسپرس انتری که یک گزینش استانی دریافت می کنند 600 امتیاز اضافه بر امتیاز سیستم رتبه بندی جامع خود دریافت می کنند که تضمین می کند در دور دراو بعدی برای اقامت دائم یک دعوت نامه درخواست (ITA) دریافت خواهند کرد. افرادی که بدون یک گزینش استانی در پول اکسپرس انتری هستندنسبت به دریافت ITA اطمینان کمتری دارند.

با این وجود ، معایبی در روند درخواست گزینش استانی مطرح است. زمان رسیدگی به پرونده ها طولانی تر است، بخصوصا اگر نامزدها برای اکسپرس انتری واجد شرایط نباشند. وبسایت اداره مهاجرت، پناهجویی و شهروندی کانادا(IRCC) یک استاندارد رسیدگی به پرونده ها اقامت دائم به میزان 19 ماه را برای درخواستهای PNP در نظر گرفته است که در مقایسه با زمان 6 ماهه یا کمتر برای نامزدهای PNP که از طریق اکسپرس انتری ITA دریافت کرده اند بسیار بیشتر است. زمان رسیدگی به پرونده های IRCC در بالاترین وضعیت قرار دارد معمولا یک نامزد موفق یک تا سه ماه برای رسیدگی به درخواست PNP خود برای منطقه یا استان در انتظار خواهد بود.

برخی از مهاجران با امتیاز بالاتر CRS به امید بدست آوردن مستقیم  ITA از طریق اکسپرس انتری منتظر می مانند. علاوه بر استاندارد رسیدگی سریع تر به پرونده ها می توانند از پرداخت هزینه بیشتر برای رسیدگی به پرونده های PNP معاف شوند که مجبورند بالاترین دستمزد دولت فدرال که باری اکثر برنامه ها مهاجرتی اقتصادی لازم است  را پرداخت کنند. با اکسپرس انتری، متقاضیان فقط دستمزدهای فدرال را پرداخت خواهند کرد.

مطلب مرتبط
مرز کانادا- ایالات متحده یک ماه دیگر بسته شد: کارشناسان برای بررسی بازگشایی آن ملاقات می کنند

برای یک شخص، دستمزد درخواست 1325 دلار است. زوج ها می توانند انتظار پرداخت 1325 دلار بعلاوه 225 دلار برای هر کودک وابسته را داشته باشند. علاوه براین ، دستمزد بایومتریک 85 دلار برای یک فرد یا 170 دلار برای یک خانواده است.

در نهایت، بهترین گزینه برای یک نامزد ورود به پول اکسپرس انتری است. ورود به پول رایگان است و به آنها شانس بدست آوردن ITA از طریق دولت فدرال ، یا یک دعوت نامه از یک استان یا منطقه برای رسیدن به اقامت دائم از طریق PNP آنها را می دهد. علاوه بر ورود به پول اکسپرس انتری، یک نامزد هنوز این امکان را دارد تا بتواند مسقیما به منظور بهبود نواقص اقامت دائم برای PNP درخواست دهد.

امسال، کانادا قصد دارد تا بواسطه بیش از 100 روند مهاجرت اقتصادی خود پذیرای 200000 مهاجر باشد. انتظار میرود حدود 90000 از طریق سه برنامه اکسپرس انتری فدرال و 65000 بواسطه PNP به کانادا ورود پیدا کنند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram