به گفته اکثر کانادایی ها، مهاجرت کانادا را به کشور بهتری تبدیل می کند

با یک حاشیه پنج به یک کانادایی ها بر این باورند که مهاجرت کانادا را به کشور چند فرهنگی و متفاوتی تبدیل می‌کند.

کانادایی ها در طی سال گذشته مهاجران بیشتری را پذیرفته است.

بیشتر کانادایی ها نسبت به روش ها و میزان مهاجرت های در حال حاضر کشور رضایت دارند و مهاجران را به عنوان نکته مثبت در وضعیت اقتصادی کشور می بینند و آن‌ها را به عنوان تهدیدی برای شغل های کانادایی نمی بینند و بر این باورند که مهاجرت برای رشد جمعیت کشور یک امر ضروری و مهم است.

نتایج از تحقیقات نظر عمومی از سوی موسسه انویرونیکس بدست آمده است که یک سازمان غیر دولتی است که تحقیقات اجتماعی در مورد موضوع تغییرات اجتماعی و سیاست های عمومی انجام می دهد این تحقیق بر اساس یک مصاحبه تلفنی با ۲۰۰۰ کانادایی بین تاریخ های هشتم سپتامبر و ۲۳ سپتامبر سال ۲۰۲۰ انجام شد. نتایج با ۲.۲ درصد افزایش یا کاهش در ۱۹ نمونه از ۲۰ نمونه صحیح است.

نتایج تحقیق نشان دهنده رد این ایده از سوی کانادایی‌ها است اینکه حضور پناهجویان بسیار زیاد قانونی نیست. با یک حاشیه پنج به یک کانادایی ها بر این باورند که مهاجرت کانادا را به کشور بهتری تبدیل می کند و احتمالا می گویند که این به خاطر زندگی چند فرهنگی و متنوع در کانادا است.

مطلب مرتبط
هزاران نفر که به زودی تابع دائمی کانادا می‌شوند خارج از مرزها هستند

طبق این گزارش، شاید اکثر جوانان به این گرایش این باشد که در سراسر کشور انجام شده است و در میان تمام بخش‌های آماری جمعیت بوده است.

اکثر کانادایی ها موافق نیستند که سطوح مهاجرتی بیش از حد زیاد هستند

دو سوم یا ۶۶ درصد از کانادایی ها این ایده که سطوح مهاجرتی بیش از حد زیاد هستند را رد می‌کنند. این آمار نسبت به همین زمان در سال گذشته سه درصد بیشتر است و نسبت به سال ۱۹۷۷ افزایش زیادی داشته است.

نگرش ها در مورد سطوح مهاجرتی در تمام بخش های جمعیت به سمت مثبت شدن است. تغییر نظر در میان مردم استان آلبرتا بسیار مشهود است، افرادی که از سطح درآمد کمی برخوردارند و نسل اول کانادایی ها محسوب می شوند. این تحقیق نشان داد که از نظر سن تغییر زیادی در نظر افراد دیده نمی شود همچنان که ۶۶ درصد از کانادایی ها بین ۱۸ تا ۲۴ سال هستند و نسبت به بالا بودن سطح مهاجرتی مخالفند که ۷ درصد پایین است. با این وجود ۶۷ درصد از کانادایی ها ۴۵ سال یا بیشتر دارند و با این گفته موافق نیستند.

نیمی از کانادایی ها موافقند که مهاجرت برای رشد جمعیت نیاز است

بیش از ۵۶ درصد از پاسخ دهندگان موافقند که کانادا نیاز به مهاجرت های بیشتر برای افزایش جمعیت خود دارد.

مطلب مرتبط
چرا مردم به نواسکوشیا مهاجرت می‌کنند و چرا آنجا را ترک می کنند؟

حدود ۳۶ درصد از جمعیت موافق نیستند و ۷ درصد هیچ نظر روشنی نسبت به این موضوع ندارند.

ایده ها با ایده های موجود در سطوح مهاجرتی هم راستا هستند. حدود ۷۰ درصد از مردم در آتلانتیک کانادا با این امر موافقند. ۶۶ درصد از کانادایی ها به درآمد بالا با تحصیلات عالی،۷۱ درصد از نسل اول کانادایی ها، ۶۶ درصد از مردم بنیاد گرا، ۶۷% از حامیان طرف لیبرال فدرال، و ۶۴ درصد از حامیان ().

 

اکثر کانادایی‌ها موافقند که مهاجرت برای اقتصاد مثبت است

اکثر کانادایی ها، حدود ۸۴ درصد، موافقند که تأثیر مهاجرت مثبت است. این میزان آن چهار امتیاز نسبت به اکتبر سال ۲۰۱۹ بیشتر است و از سال ۱۹۹۳ بالاترین میزان بوده است.

علاوه بر این حدود حدود ۷۸ درصد از کانادایی ها مخالفند که مهاجرت شغل های کانادایی های دیگر را از آنها می گیرد.

این تحقیق نشان می‌دهد که دلیل پشت حمایت روبه افزایش برای مهاجرت ممکن است از طرفی پاسخی به شیوع باشد یا واکنشی به ناپایداری های سیاسی در ایالات متحده. ۷ ۷ نفر از ۱۰ کانادایی نسبت به پذیرش مهاجران متخصص که از ورود به ایالات متحده بازمانده اند موافق هستند.

به گفته این گزارش ممکن است این مورد نشان دهنده رضایت عمومی باشد مبنی بر اینکه اقتصاد کانادا به ایجاد فضایی برای تازه واردان وابسته است به خصوص در سال جاری وقتی که اقتصاد نیازمند کمک برای بهبود شرایط اقتصادی است.

مطلب مرتبط
اخبار امروز کانادا (جمعه 7 دسامبر 2018)

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram