اپلیکیشن ضروری برای سفر- ArriveCAN

ArriveCAN یک راه ایمن برای مسافران است تا بتوانند اطلاعات ضروری مورد نیاز برای ورود به کانادا را در آن ثبت کنند. این اپلیکیشن به فرایند ورود مسافران از مرزها سرعت می بخشد، مانند کاهش ارتباط فیزیکی میان مسافران و مسئولان خدمات مرزی.

از ۲۱ نوامبر ۲۰۲۰ تمام مسافرانی که قصد پرواز به کانادا را دارند باید اطلاعات زیر را از طریق این اپلیکیشن که بر تلفن‌های همراه نصب شده است ثبت کنند و یا از طریق ثبت آنلاین اطلاعات خود را ارائه دهند:

  • اطلاعات تماس
  • اطلاعات سفر
  • برنامه قرنطینه (به جز افرادی معاف از قرنطینه اجباری )
  • ارزیابی نشانه های ویروس کرونا

از چالش های موجود برای پناهجویان آسیب پذیر که بسیاری از آنها سواد خواندن و نوشتن ندارند و یا از تکنولوژی برای نصب این اپلیکیشن برخوردار نیستند آگاهیم.

در حالی که تمام افراد تحت حمایت دولتی و خصوصی را تشویق می کنیم تا به سازمان های بین المللی مهاجرتی این امکان را بدهند تا اقدامات سفر را برای پناهجویان سازماندهی کنند، مطلع هستیم که برخی از حامیان خودشان سفر را برنامه ریزی می کنند. در این پرونده ها افراد حمایتگر باید تضمین کند که آنها یا پناهجویان تحت حمایت آنها پیش از سفر اطلاعات لازم را از طریق این اپلیکیشن ثبت می‌کنند.

مطلب مرتبط
تعلیق موقت برنامه اخذ اقامت پس از تحصیل در استان کبک

گرچه این اپلیکیشن یک شرط اجباری میباشد مسافرانی که در روز ۲۱ نوامبر ۲۰۲۰ پس از آن،  اطلاعات خود را از طریق این اپلیکیشن ثبت کرده‌اند همچنان مجاز به پرواز به مقصد کانادا هستند.

 

شرایط جدید پس از ورود به کانادا

از ۲۱ نوامبر ۲۰۲۰ تمام مسافران مانند پناهجویانی که در کشور سکونت یافته اند باید از طریق این اپلیکیشن اطلاعات خود را ثبت کنند یا پیش شماره رایگان ۸۳۳۶۴۱۰۳۴۳ تماس حاصل کنند.

تایید شود که در طی ۴۸ ساعت پس از ورود به کانادا به محل قرنطینه خود انتقال پیدا کرده اند.

در طول دوره قرنطینه ،ارزیابی نشانه های ویروس کرونا را به طور روزانه تکمیل کنند.

بعنوان سازمانهای ارائه دهنده خدمات برنامه کمک به اقامت و حامیان خصوصی، شما باید محل اقامت افرادی که وارد کشور می شوند را برای طول دوران قرنطینه آنها فراهم کنید. به عنوان بخشی از تدابیر جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، از شما خواسته می شود تا به تازه واردان کمک کنید تا بتوانند اطلاعات لازم را در این اپلیکیشن ثبت کنند.

شما می توانید از سوی افراد تحت حمایت اطلاعات ورود و خود ارزیابی روزانه نشانه های ویروس کرونا خود را با ثبت نام در این اپلیکیشن ثبت کنید.

افرادی که برای ورود تحت حمایت قرار گرفته اند و می توانند پیش از ورودشان به کانادا خودشان از این اپلیکیشن برای ثبت اطلاعات شان استفاده کنند می توانند تمام اطلاعات مورد نیاز را پس از ورود به کشور ثبت کنند. آنها امکان تماس یا شماره تلفن مربوطه را نیز دارند اما به شدت تشویق می کنیم که از این اپلیکیشن استفاده کنند.‌

مطلب مرتبط
کارفرمایان باید به افراد خارجی که شماره بیمه اجتماعی ندارند حقوق پرداخت کنند

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید

اپلیکیشن ضروری برای سفر- ArriveCANاپلیکیشن ضروری برای سفر- ArriveCAN

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram