امتیاز شما برای اکسپرس انتری کافی نیست؟ با یک روش ساده‌تر برای اقامت کانادا اقدام کنید

در سال جاری، حداقل امتیاز مورد نیاز برای دریافت دعوتنامه از طریق سیستم اکسپرس انتری، از 438 به 470 رسیده است.

بسیاری از متقاضیان نمی‌دانند که برای دریافت اقامت دائم کانادا گزینه‌ها‌ی ساده‌تری نسبت به سیستم اکسپرس انتری وحود دارد.

سیستم اکسپرس انتری منبع اصلی پذیرش متخصصین ماهر خارجی در کانادا ‌است؛ این سیستم متقاضیان را در سه بخش متخصصین ماهر، متخصصین نیمه ماهر و افارد دارای تجربه‌ی کار در کانادا مدیریت می‌کند.

متقاضیان حوزه رقابتی اکسپرس انتری بر اساس عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کار و مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی، امتیازات خود را تحت سیستم جامع رتبه بندی (CRS)  دریافت کرده و پس از آن این سیستم از طریق قرعه‌کشی، برای تعداد مشخصی از متقاضیان اقامت دائمی که دارای بالاترین امتیاز در حوزه رقابتی اکسپرس اینتری بودند، دعوتنامه صادر می‌نماید.

در سال جاری، حداقل امتیاز مورد نیاز برای دریافت دعوتنامه از طریق سیستم اکسپرس انتری، از 438 به 470 رسیده است.

قرعه‌کشی‌ها‌ی صورت گرفته از 15 آگوست 2019 نشان دهنده این است که تنها 13 درصد از متقاضیان در حوزه رقابتی  سیستم اکسپرس اینتری دارای امتیازات بالا هستند. 

برای طیف وسیعی از متقاضیانی که امتیازشان پایین‌تر از حداقل امتیاز قرعه‌کشی‌ها‌ی انجام شده  در سیستم اکسپرس انتری ‌است و یا تاکنون نسبت به تشکیل پروفایل به علت داشتن امتیازات پایین اقدام نکرده‌اند، برنامه‌ها‌ی استانی گزینه به مراتب مناسب‌‌تری هستند. در طی سال 2019 تا کنون برنامه‌ها‌ی استانی دارای گزینش فعالتری نسبت به اکسپرس انتری بوده است. از اول سال 2019 تا به امروز، بیش از 160 قرعه‌کشی برنامه منتخبین استانی صورت گرفته است. 

از اول سال 2019 تا به امروز، بیش از 160 قرعه‌کشی برنامه منتخبین استانی صورت گرفته است. 

برنامه‌ها‌ی منتخبین استانی، به استان‌ها‌ و قلمروها، اجازه می‌دهد تا متخصصین مورد نیازخود را مورد گزینش قرار دهند.

مطلب مرتبط
سازمان مهاجرتی سماکاو

به گفته یکی از صاحب‌نظران امور مهاجرت «اگر امتیاز شما  پایین‌تر از حداقل امتیاز در سیستم اکسپرس انتری باشد، هنوز هم فرصت‌ها‌ی بالقوه دیگری وجود دارد. حتی اگر قادر به ورود در حوزه رقابتی اکسپرس اینتری نباشید، برنامه‌ها‌ی منتخبین استانی می‌توانند راهی برای اخذ اقامت دائم کانادا را فراهم کنند.»

امتیاز پایین و یا بدون امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی (CRS)

دو نوع برنامه منتخبین استانی وجود دارد:

  • برنامه گزینش پیشرفته که با سیستم اکسپرس انتری مرتبط است.
  • برنامه گزینش پایه که با سیستم اکسپرس انتری مرتبط نیست.

تمامی 9 استان و دو قلمرویی که در برنامه منتخبین استانی عضو هستند، در برنامه گزینش پیشرفته علاوه بر اینکه از طریق سیستم اکسپرس انتری نیز می‌توانند متخصصین مورد نیازشان را برگزینند خود نیز از طریق قرعه کشی‌ها‌ی مستقل برای متقاضیان مورد نیاز خود حتی با حداقل امتیاز، دعوتنامه درخواست اقامت صادر می‌نمایند.

متقاضیانی که از طریق برنامه منتخبین استانی مرتبط با سیستم اکسپرس انتری مورد گزینش قرار گرفتند، برای درخواست اخذ اقامت دائم استان‌ها‌، دعوتنامه دریافت می‌کنند. این افراد در صورت موفقیت، 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی و سیستم اکسپرس انتری دریافت خواهند کرد که درخواست اقامت دائم کانادا را به طور موثر تضمین می‌کند.

این افراد در صورت موفقیت، 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی و سیستم اکسپرس انتری دریافت خواهند کرد که درخواست اقامت دائم کانادا را به طور موثر تضمین می‌کند.

لازم به ذکر است تمامی  استان‌ها و قلمرو‌ها‌ی کانادا، علاوه بر برنامه‌ها‌ی گزینش پیشرفته دارای برنامه گزینش پایه نیز میباشند که که مستقل و جدا از سیستم اکسپرس انتری متقاضیان واجد شرایط را مورد گزینش قرار میدهند.  بدین ترتیب متقاضیانی که واجد شرایط برنامه سیستم اکسپرس انتری نمی باشند اما دارای مهارت و یا تحصیلاتی مورد نیاز استان‌ها‌ هستند،  می‌توانند درخواست خود را از طریق برنامه منتخبین استانی پایه برای مهاجرت به استان مربوطه ارسال نمایند. بدیهی است گزینش اصلی برنامه‌ها‌ی گزینش پایه به روی متقاضیانی متمرکز شده که هم اکنون اکثرا در کانادا دارای ویزا‌ها‌ی اقامت موقت کاری و یا تحصیلی هستند.

مطلب مرتبط
2 تغییر مهم در قانون «غیرقابل پذیرش بودن به دلایل پزشکی»

بسیاری از استان‌ها‌ دارای برنامه متقاضیان پایه هستند که صلاحیت ارزیابی مشاغلی خاص مانند پزشکان، کارمندان مهد کودک و یا رانندگان کامیون را برعهده دارند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram