اقتصاد ایالات متحده به خاطر محدودیت های مهاجرتی ترامپ سه میلیارد دلار متضرر شد

موسسه بروکینگ برآورد می کند که اقتصاد آمریکا پس از دستور اجرایی ۲۰۲۰ ماه ژوئن ترامپ نسبت به مهاجرت ۱۰۰ میلیارد دلار متضرر شده است

محدود کردن مهاجرت برای اقتصاد ایالات متحده گران تمام شده است.

در ۲۲ ژوئن ۲۰۲۰ رئیس جمهور امریکا دونالد ترامپ یک دستور اجرایی امضا کرد تا تعداد صدور ویزاهای کاری ایالات متحده را محدود کند. این موضوع شامل ویزا های استخدام جدید در دسته H-1B,H-2B,J،L است. هدف این دستور اجرایی طبق دفتر مدیریتی ترامپ حمایت از نیروی کار آمریکایی در طول دوران شیوع ویروس کرونا است.

در یک تحقیق جدید این موسسه برآورد می‌کند که این دستور اجرایی ۱۰۰ میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده ضرر وارد کرده است. بروکینگز برآورد می‌کند که این دستور به ۲۰۰ هزار نیروی کار خارجی کمتر و وابستگان آنها که می توانستند در سال جاری به ایالات متحده وارد شوند منجر شده است.

وقتی با ارزیابی‌های ۵۰۰ شرکت موفق پیش و قبل از این اطلاعیه مقایسه می‌شود بروکینگز شاهد ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش در ارزیابی بازار شرکت‌ها پس از صدور دستور اجرای بوده است.

موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که ارزشیابی بازار ۵۰۰ شرکت موفق در طول دوران شیوع ویروس کرونا ناپایدار بوده است. علاوه بر این افت ارزشیابی بازار لزوماً به این معنا نیست که ۱۰۰ میلیارد دلار از دست رفت زیرا ارزشیابی و بازار ۵۰۰ شرکت موفق احتمالاً پس از دوران شیوع جبران می شود.

مطلب مرتبط
وزیر مندیچینو از روندهای اقامت دائم جدید برای خانواده‌ های قربانیان فاجعه هوایی خبر داد

با این وجود این تحقیق اهمیت مهاجرت برای اقتصادی ایالات متحده را دست کم می شمارد. به طور مشابه مهاجرت امنیت زیادی برای اقتصاد کانادا دارد و این دلیل آن است که کانادا همچنان قصد دارد ۳۴۰۰۰۰ تابع دائمی جدید را در هر سال بپذیرد.

سیستم مهاجرتی آزاد کانادا و تشابهات اجتماعی و اقتصادی آن، در سالهای اخیر به مهاجرت تابع آن ایالات متحده به کانادا شده است.

 

تابعان و شهروندان ایالات متحده چطور می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند

کانادا بیش از صد روند مهاجرتی ارزش محور متفاوت برای افرادی دارد که می خواهند به عنوان نیروی کار متخصص از ایالات متحده به کانادا مهاجرت کرده و به عنوان یک تابع دائمی در کانادا زندگی می کنند.

نامزدهای مهاجرتی بر اساس سن تحصیلات تسلط بر زبان انگلیسی تجربه کاری روابط خانوادگی در کانادا و معیارهای دیگری مانند اینکه آیا در کانادا تحصیل یا کار کرده اند و یا اینکه پیشنهاد شغلی دارند مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. با این وجود برای آنکه بتواند در سیستم مهاجرتی کانادا موفق شوید نیاز به پیشنهاد شغلی ندارید.

تابعان و شهروندان ایالات متحده اغلب به دنبال آن هستند که به واسطه روند نیروی کار متخصص از طریق اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت کنند.

اکسپرس انتری سیستم اصلی مدیریت درخواست های کانادا برای نیروی کار متخصص است که هر دو هفته یکبار به اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا دراو های آن را برگزار می‌کند.

مطلب مرتبط
نوا اسکوشیا در اولین دراو سال جاری متقاضیان اکسپرس انتری را دعوت می کند

نوزادها بالاترین رتبه ها برای درخواست اقامت دائم دعوت می شوند.

پس از ثبت درخواست اقامت دائم خود اداره مهاجرت درخواست شما را مورد رسیدگی قرار می‌دهد و در طی شش ماه یا کمتر اقامت دائم را برای شما ثبت می‌کند.

پس از اکسپرس انتری بهترین راه برای مهاجرت ایالات متحده به عنوان یک نیروی کار از طریق برنامه کاندیدای استانی است.

تقریباً تمام استان‌ها و مناطق کانادا یک برنامه کاندیدای استانی برای گزینش مهاجرانی که می توانند نیازهای بازار کار محلی را برآورده کنند دارند. شما می توانید مستقیماً به یک برنامه کاندیدای استانی در یک استان یا منطقه درخواست خود را ارائه دهید. اگر بتوانید مدرک گزینش را به دست آورید می توانید درخواست خود را نزد اداره مهاجرت ثبت کرده و کارهای خود را پیگیری کنید.

اگر برای اکسپرس انتری واجد شرایط شناخته شوید بهترین گزینه برای شما ثبت پروفایل اکسپرس انتری است. علاوه بر آن که توسط اداره مهاجرت درنظرگرفته می شوید استان‌ها و مناطق کانادا نیز می‌توانند پروفایل شما را بررسی کرده و دعوت نامه برنامه کاندیدای استانی را برای شما صادر کنند.  سپس می‌توانید مجوز گزینش را دریافت کرده و از طریق آن ۶۰۰ امتیاز اضافی علاوه بر امتیازتان در سیستم اکسپرس انتری دریافت کنید.

مطلب مرتبط
شکلات ساز و دانشجوی پزشکی در میان ۲۵ برنده برتر جایزه مهاجرت کانادایی

در میان ۱۰۰ گزینه مختلف مهاجرتی برای نیروی کار متخصص سیستم مهاجرت کبک و روشهای مهاجرت تجارتی مانند افراد خویش فرما نیز وجود دارد.

 

گزینه های مجوز کاری برای شهروندان و تابعان ایالات متحده

مجوزهای کار در کانادا تحت تو دسته قرار میگیرند.

برخی از مجوز های کاری به ارزیابی تأثیر بازار کار نیاز دارند.

کانادا از ارزیابی تاثیر بازارکاربرای تعیین آن استفاده می کند که آیا نیروهای کار خارجی می‌توانند بازار کار و کانادایی را تحت تاثیر قرار دهند یا خیر. برخی از شغل خاک به ارزیابی تاثیر بازار کار نیاز دارند کارفرما های کانادایی را ملزم می‌کند تا یک درخواست نزد دولت کانادا ثبت کنند. اگر دولت موافقت کند که استخدام نیروی کار خارجی تاثیری بر نیروی کار و کانادایی ندارد درخواست شما تایید می‌شود.

اکثر نیروهای کار خارجی به ارزیابی تاثیر بازار کار نیازی ندارند. برای مثال شهروندان ایالات متحده ممکن است بدون نیاز به یک مجوز تاثیرگذار و کار بتوانند در کانادا کار کنند تنها اگر شغل آنها در کانادا تحت شروط توافقنامه ای ایالات متحده-کانادا-مکزیک باشد.

گزینه محبوب دیگر از سال ۲۰۱۷ استفاده از روند استعدادهای جهانی کانادا است. این روند اولویت رسیدگی به پرونده را برای استعدادهای فنی در نظر می‌گیرد که میخواهند به کانادا ورود پیدا کنند. گرچه ارزیابی تأثیر بازار کار لازم است معمولاً یک ماه از دولت برای ارزیابی درخواست زمان می گیرد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram