اخبار امروز کانادا (جمعه 7 دسامبر 2018)

گزیده ای از مهمترین اخبار امروز کانادا که هم اکنون در سطح کشور از سوی مردم و رسانه ها تعقیب می شود: 

  • ارائه مشخصات به صورت بایومتریک برای جمع دیگری از متقاضیان ویزاهای موقت و دائم کانادا اجباری شد
  • حضور قائم مقام کمپانی هوآوی در دادگاه ونکوور: او از سوی آمریکا متهم به تقلب در تحریم های ایران طی سالهای 2009 تا 2014  شده

 

ارائه مشخصات به صورت بایومتریک برای جمع دیگری از متقاضیان ویزاهای موقت و دائم کانادا اجباری شد

وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا روز جمعه 7 دسامبر 2018 اعلام کرد که اتباع کشورهای آسیایی، آسیای پاسیفیک و قاره آمریکا از 31 دسامبر 2018 هنگام اپلای کردن برای ویزاهای ویزیتوری، تحصیلی و کار و یا اقامت دائم باید اثر انگشت و عکس به صورت بایومتریک  بدهند.

وزارت مهاجرت یادآور شده که دادن اثر انگشت و عکس به صورت بایومتریک از جولای 2018 برای اتباع کشورهای اروپایی، خاورمیانه و آفریقا؛ و از سال 2013 برای متقاضیان 29 کشور و یک قلمرو دیگر اجباری بوده.

وزارت مهاجرت در بیانیه خبری خود تاکید کرده: «گردآوری مشخصات به صورت یایومتریک فواید فراوانی دارد:  کمک می کند تا از ورود کسانی که: ریسکی برای سلامتی و امنیت کانادایی ها هستند جلوگیری شود، کمک می کند تا مسئولان کانادایی اطلاعات شناسایی متقاضیان را مدیریت کنند، پروسه رسیدگی به اپلی کیشن ها را تسهیل می کند و ورود مسافرانی که هویت معتبر دارند را ساده می کند.

وزارت مهاجرت اطلاع از این تغییرات را برای کلیه کسانی که در انتظار اقوام و دوستانشان از خارج هستند ضروری خوانده و از آنها خواسته این تغییرات را به اشتراک بگذارند و اطمینان حاصل کنند که مسافرانشان آمادگی لازم را دارند.

مطلب مرتبط
کانادا ورود ۱۳ هزار و ۶۴۵ مهاجر در جولای ۲۰۲۰ را تایید کرد

توصیه های مفید برای کسانی که منتظر اقوام و دوستانشان هستند

ـ بایومتریک Biometrics   مرحله جدیدی  در پروسه اپلی کیشن هاست. متقاضیان باید قبل از سفر به کانادا زمان مورد نیاز برای دادن اثر انگشت و عکس را در نظر بگیرند.

ـ متقاضیان هنگام ارائه اپلی کیشن باید هزینه جمع آوری مشخصات بایومتریک را بپردازند، در غیر این صورت ممکن است دچار تاخبر شوند. هزینه بایومتریک برای هر فرد متقاضی 85 دلار کانادا، و برای خانواده ای که با هم و همزمان اپلای می کنند 170 دلار کانادا است.

ـ متقاضیان باید برای دادن مشخصات بایومتریک از مراکز خدمات ویزا  VAC در آسیا، آسیای پاسیفیک و قاره آمریکا وقت بگیرند.
ـ متقاضیانی که از خدمات مشاوران مهاجرت یا آژانس های مسافرتی برای تکمیل اپلی کیشن خود استفاده می کنند باید شخصا برای دادن مشخصات بایومتریک بروند.

ـ متقاضیان برای دادن  مشخصات بایومتریک می توانند به مراکز زیر مراجعه کنند:

* به یکی از مراکز اپلی کیشن ویزا  Visa Application Centre – VAC  مشروط   بر آنکه بتوانند به طور قانونی وارد کشوری که VAC در آن قرار دارد بشوند.

* به  یکی از  مراکز خدمات اپلی کیشن در ایالات متحده  (U.S. Application Support Center (ASC ،  یا   VAC ، مشروط بر آنکه به طور قانونی در ایالات متحده به سر می برند. جمعا 135 مرکز  ASC در ایالات متحده و قلمروهای آن وجود دارد و 2 مرکز VAC  نیز در شهرهای نیویورک و لس آنجلس وجود دارند.

یادآور می شود که متقاضیان ویزای ویزیتوری فقط هر ده سال یک بار نیاز به دادن مشخصات بایومتریک دارند، که این برای کسانی که سفرهای متعدد به کانادا می کنند بسیار مفید است.

مطلب مرتبط
پنج اتفاق مهاجرت کانادایی سال ۲۰۲۰

تعداد مراکز خدمات ویزای کانادا VAC   تا 31 دسامبر 2018 به 152 مرکز در 103 کشور جهان می رسد.

اطلاعات بیشتر:

Canada.ca/biometrics


حضور قائم مقام کمپانی هوآوی در دادگاه ونکوور: او از سوی آمریکا متهم به تقلب در تحریم های ایران طی سالهای 2009 تا 2014  شده

 

Meng Wanzhou قائم مقام کمپانی معروف چینی

Meng Wanzhou قائم مقام کمپانی معروف چینی

منگ  وانژو قائم مقام کمپانی تله کامیونیکیشن هوآوی روز جمعه 7 دسامبر در دادگاهی در ونکوور برای درخواست آزادی به قید ضمانت حاضر شد.

در این دادگاه، دادستان به وی گفت که ایالات متحده می گوید کمپانی
Huawei Technolgies از یک کمپانی زیر مجموعه خود به نام   “Skycom”  برای بیزنس کردن با ایران استفاده کرده و با این کار طی سالهای 2009 تا 2014  تحریم های علیه ایران را نقض کرده.

دادستان گفت «منگ» از سوی آمریکا متهم شده که گفته دو کمپانی «هوآوی» و  “Skycom”  از هم جدا هستند و به این ترتیب به مدیر یکی از موسسات مالی که نامش مشخص نشده دروغ گفته، و آن موسسه مالی را در ریسک قرار داده.

به گزارش کندین پرس، هیچ یک از این اتهامات در دادگاه به اثبات نرسیده.

دادستان کل با آزادی «منگ» به قید ضمانت مخالفت کرده.

«منگ» که مدیرکل مالی کمپانی هوآوی است شنبه گذشته در حال ترنسفر در فرودگاه ونکوور دستگیر شد.

روز جمعه در دادگاه «منگ» در حالی که لباس سبز تیره پوشیده بود با وکیل خود دست داد و به او لبخند زد. او توسط یک رئیس پلیس به دادگاه عالی بریتیش کلمبیا آورده شده بود.

«هوآوی» معتبرترین کمپانی «تک» در چین است که توسط پدر منگ تاسیس شده. این کمپانی گفته که از هیج عمل خلافی که توسط «منگ» انجام شده باشد مطلع نیست.

مطلب مرتبط
اداره مهاجرت دیگر به صورت خودکار فرصت های مهاجرتی را تمدید نمی کند

 دستگیری قائم مقام کمپانی «هوآوی» چین در ونکوور؛ نگرانی کانادا از اقدام تلافه جویانه چین

به دنبال دستگیری منگ وانژو   Meng Wanzhou قائم مقام  کمپانی معروف چینی  Huawei Technologies توسط کانادا، مدیران بیزنس های کانادایی در چین نگران هستند که چین برای تلافی، آنها را دستگیر کند.

منگ وانژو شنبه گذشته در ونکوور دستگیر شد. دیپلماتهای سابق و تحلیل گران بین المللی امور امنیتی این نگرانی ها را بی مورد نمی دانند.

منگ وانژو دختر رن ژثلفی موسس کمپانی هوآوی است که بزرگترین کمپانی خصوصی در چین است.

بازپرسان ایالات متحده در آمریکا اخیرا مشغول تحقیق بوده اند تا ببینند آیا کمپانی هوآوی تحریم های آمریکا علیه ایران را دور زده است یا خیر.

گفته می شود «منگ» در حال ترنسفر از پروازی به پرواز دیگر در کانادا دستگیر شده.

به گزارش کندین پرس، وزارت دادگستری کانادا گفته ایالات متحده خواستار تحویل این فرد از سوی کانادا به آمریکا است. به خاطر منع دادگاهی، اطلاعات بیشتری ارائه نشده. مقامات چینی به طور علنی خواستار آزادی «منگ» شده و از کانادا خواسته اند علت دستگیری او را آشکار کند.

وال استریت جورنال افت شدید شاخص ارزش سهام در بازار بورس نیویورک را به دستگیری منگ مربوط  دانست.

دیوید مالرونی سفیر سابق کانادا در چین گفته نمی خواهد امکان دستگیری یک کانادایی در چین را بزرگتر از واقع نشان دهد ولی چین عصبانی است و به دنبال دادن پاسخ محکم است.

کمپانی هوآوی تکنولوژیز یک کمپانی عظیم تله کامیونیکیشن مستقر در چین می باشد که به 170 کشور جهان  سرویس می دهد.

اسکات جونز رئیس سازمان ایمنی سایبری کانادا گفت کانادا برای هر گونه حمله سایبری احتمالی چین آماده است.