آلبرتا دوره قرنطینه برای پایلوت آزمایش ویروس کرونا را کاهش میدهد

مسافران بین المللی که به فرودگاه بین‌ المللی کلگری، و مرز زمینی کوتس می رسند ممکن است دوره قرنطینه کوتاه ‌تری داشته باشند.

آلبرتا اولین استانی است که مدت زمان قرنطینه را برای مسافرانی که آزمایش ویروس کرونا در فرودگاه‌های تعیین شده را انجام داده‌اند کاهش می‌دهد.

مسافران باید با تکمیل فرم درخواست تا پنج روز پیش از رسیدنشان برای این پایلوت ثبت نام خود را انجام دهند و اگر آزمایش آنها منفی باشد نیازی به قرنطینه ۱۴ روزه ندارند.

طبق اطلاعات منتشر شده در وبسایت آلبرتا تمام مسافران بین المللی دیگر که باز می گردند نیز باید دوره قرنطینه اجباری را بگذرانند. افرادی که برای کاهش پایلوت قرنطینه درخواست می‌دهند هنوز باید برنامه قرنطینه 14 روزه خود پس از رسیدن به کانادا را ارائه دهند.

تا این لحظه این برنامه تنها در اختیار آن دسته از مسافران بین المللی است که از طریق فرودگاه بین المللی کلگری و مرزهای کوتس وارد کشور می‌شوند. انتظار می رود که این پایلوت به مکان های دیگر کشور نیز تعمیم یابد، اما در حال حاضر مسافرانی که از فرودگاه های دیگر وارد کشور می شوند واجد شرایط شناخته نمی شوند. برنامه ریزی ها حاکی از این است که فرودگاه بین‌المللی ادمنتون در اوایل سال ۲۰۲۱ به این برنامه می پیوندد.

مطلب مرتبط
اقامت در کانادا با همسر خود

مسافرانی که برای پایلوت واجد شرایط شناخته می شوند شامل کانادایی های در حال بازگشت به کشور و افراد با ملیت های خارجی هستند که از محدودیت‌های سفر معاف هستند. شرایط مختلفی وجود دارد که افراد با ملیت های خارجی می‌توانند تحت این شرایط از محدودیت‌های سفر معاف شوند مانند مسافران بین المللی که برای ملاقات اعضای خانواده درجه یک یا درجه دو خود به کانادا می آیند. این مسافران باید برای اقامت بیش از ۱۵ روز به کشور بیایند، یا برای ورود به کانادا برای مدت زمان کوتاه تری یک دلیل منطقی داشته باشند.

مسافران بین المللی که تحت دسته دیگر معاف شناخته می شوند نیز برای این پایلوت قابل قبول هستند. برای مثال ماه گذشته، دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در موسسات آموزشی تعیین شده دارایی برنامه آمادگی ویروس کرونا را دارند، فهرست مسافرانی که از محدودیت‌های سفر معاف هستند اضافه شدند. افراد دارای مجوز کار و برخی از تابعان موقت نیز معاون ساخته می‌شوند.

کانادا مرزهای خود را به روی مسافران بین المللی که بنا بر دلایل همدردی با عزیزان خود قصد ورود به کانادا دارند، باز می کند تا بتوانند در آخرین لحظات زندگی عزیزانشان را برای حضور در یک مراسم ختم نزد آنها باشند.

مطلب مرتبط
گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ اکسپرس انتری: کانادا به هدف پذیرش ۴۰۱ هزار مهاجر می رسد

مسافرانی که برای دوره کاهش یافته قرنطینه واجد شرایط نیستند افرادی هستند که دارای نشانه های ویروس کرونا می باشند و یا در طی ۱۴ روز حضور در آلبرتا با افرادی که مبتلا به ویروس هستند در ارتباط بوده اند. همچنین آنهایی که دارای برنامه قرنطینه قابل قبولی نیستند. افرادی که یک کشور خارجی را ترک کردند و پیش از رسیدن به کلگری به فرودگاه دیگری در کانادا رفتند واجد شرایط نیستند.  مسافران باید مستقیماً از کشور خارجی به فرودگاه تایید شده وارد شوند.

همچنین در صورتی که در کمتر از ۱۴ روز به مقصد استان کانادایی دیگری آلبرتا را ترک می‌کنند واجد شرایط خواهند بود.

با این وجود اگر در طی ۱۴ روز قصد ترک کانادا از فرودگاه آلبرتا را دارند ممکن است واجد شرایط شناخته شود.