آلبرتا دو مسیر مهاجرتی جدید را راه اندازی می کند

آلبرتو دو برنامه کامپیوتر استانی برای فارغ التحصیلان بین المللی دارد که می خواهند تجارتی را در این استان آغاز کنند.

فارغ التحصیلان بین المللی از موسسات عالی آلبرتا دو گزینه برای مهاجرت به کانادا پیش رو دارند.

برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا دو مسیر مهاجرتی جدید را برای فارغ التحصیلان بین المللی راه اندازی می کند تا آنها را تشویق کند تا در آلبرتا تجارت جدیدی را باز کنند و از این طریق شغل های جدیدی به وجود آورند و به اقتصاد این استان نیز کمک کنند.

روند مهاجرتی کارآفرین فراتحلیل بین المللی از ۲۶ اکتبر آغاز به کار می کند. این برنامه کاندیدای استانی جدید برای فارغ التحصیلان بین المللی است که به تازگی از موسسات عالی آلبرتا فارغ التحصیل شده اند. روند مهاجرتی جدید بر اساس یک سیستم توزیع علاقمندی کار میکند که اکنون برای ثبت درخواست باز است.

نامزدهایی که میتوانند توضیح علاقه‌مندی خود را سرد کنند بر اساس برنامه کاندیدای استانی آلبرتا ارزیابی شده و یک امتیاز دریافت می کند. نامزدها بالاترین امتیازات دعوتنامه درخواست برای ثبت یک درخواست تجارت را دریافت خواهند کرد. تنها نامزدهایی که دعوت نامه را دریافت می‌کنند، می‌توانند به پرتال برنامه کاندیدای استانی آلبرتا دسترسی داشته باشند و این فرآیند را آغاز کنند. دریافت یک درخواست تضمین می کند که متقاضیان اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد.

مطلب مرتبط
PGP ۲۰۲۰: کانادا فرایند ارسال دعو‌ت نامه ها را تکمیل می کند

آلبرتو نیز روند ویزای استارت آپ واقعا تاثیر خارجی را در ماه ژانویه ۲۰۲۱ آغاز خواهد کرد. این روند برای فارغ التحصیلان بین المللی از کالج ها و دانشگاه های رده بالای ایالات متحده است که می‌خواهند در جوامع آلبرتا تجارتی را آغاز کنند و در آنجا سکونت کنند. جزئیات بیشتر در مورد این روند در آینده نزدیک در دسترس خواهد بود.

 

ضوابط صلاحیت سنجی برای روند مهاجرتی کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی

فارغ التحصیلان از دانشگاه و کالج های آلبرتا باید ضوابط صلاحیت زنجیری زیر را برآورده کنند تا برای روند مهاجرتی کارآفرین فارغ‌التحصیلان بین المللی واجد شرایط شناخته شوند.

آنها برای تاسیس یک تجارت یا خرید یک تجارت موجود در آلبرتا به آنجا مهاجرت کنند و حداقل ۳۴ درصد از مالکیت تجاری را داشته باشند. نوع تجارت پیشنهادی نباید در فهرست تجارت های غیرقابل قبول آلبرتا وجود داشته باشد.

نامزدها به حداقل ۶ ماه از تجربه کاری تمام وقت نیاز دارند که می‌تواند ترکیبی از مدیریت فعال و مالکیت تجارت مطابق با ضوابط عنوان شده در وب سایت برنامه کاندیدای استانی آلبرتا باشد. این می‌تواند شامل میزان تجربه ای معادل با یک سرعت دهنده به تجارت یک دوره برنامه کارآفرینی باشد.

آنها نیز به حداقل دو سال آموزش تمام وقت در آلبرتو نیاز دارند که یک مدرک یا دیپلم از موسسه آموزش عالی تعیین شده در آلبرتا را در پی داشته باشد.آنها نیز باید یک مجوز کاری و پس از فارغ‌التحصیلی داشته باشند که برای حداقل دو سال پس از ثبت توضیح علاقمندی آنها معتبر باشد.

مطلب مرتبط
عشق مرزی نمی شناسد: نحوه اسپانسر کردن همسر – قسمت دوم

نامزدهای واجد شرایط نیز به حداقل امتیاز زبان کانادایی که حداقل ۷ در تمام مهارت ها در زبان انگلیسی و فرانسوی است نیاز دارند.

چند فاکتور دیگر وجود دارد که شانس دریافت درخواست را برای نامزد افزایش می دهد

 

  • تجارت باید از طریق ایجاد شغل، سرمایه گذاری و اموال غیرمنقول توسعه یافته یک مزیت اقتصادی برای آلبرتا داشته باشد.
  • نامزدهایی که سن آنها بین ۲۱ تا ۴۹ سال است نیز از مزیت بیشتری برخوردار خواهند بود.
  • اگر نامزد یا شریک زندگی یا همسرش،دارای اعضای خانواده درجه یک باشند که در آلبرتا زندگی می کند نیز می توانند شانس خود را افزایش دهند.
  • همسران یا شریکان زندگی ممکن است در صورتی که حداقل یک سال تجربه کار تمام وقت در آلبرتا یا حداقل ۲ سال تحصیل تمام وقت در یک موسسه آموزش عالی در آلبرتا داشته باشند بتوانند به درخواست نامزد اصلی کمک کنند. اگر آنها تجربه آلبرتا نداشته باشند حتی اگر زبان حداقل ۵ در زبان انگلیسی و فرانسوی در تمام مهارت ها داشته باشند نیز می توانند به درخواست آنها کمک کنند.