آغاز جبران وضعیت اقتصادی پس از دوران ویروس کرونا با ورود مهاجران و دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی و مهاجران برای رفع کمبودهای بازار کار در دوران پس از شیوع ویروس کرونا در کشور بسیار مهم خواهند بود.

دانشجویان بین المللی و مهاجران تازه وارد به کشور در جبران وضعیت اقتصادی ناشی از ویروس کرونا نقش مهمی بازی خواهند کرد.

براساس گزارشی که از سوی موسسات و کالج های کانادایی منتشر شد، مراکز سرتاسر کشور که تاثیر مهمی در منطقه خود دارند بهترین مکان برای آموزش مهاجران تازه وارد و کانادایی ها برای ورود به بازار کار هستند.

شیوع ویروس کرونا سفر در سرتاسر دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده از و کانادا نیز از این قاعده مستثنا نیست. در ماه مارس ۲۰۲۰ کانادا محدودیت های سفر را برای جلوگیری از شروع ویروس کرونا یه کار گرفت علیرغم این موضوع اداره مهاجرت فرانسوی و تابعیت کانادا به درخواست اقامت دائم رسیدگی می‌کرد قرعه کشی های منظم اکسپرس انتری نیز برگزار شدند به این دلیل که کانادا نیاز داشت افراد با مهارت های بالا را به کشور جذب کند تا بتواند پس از دوران ویروس کرونا از وجود آنها برای جبران وضعیت اقتصادی کشور استفاده کند.

علاوه براین، دانشجویان بین المللی از محدودیت‌های سفر معاف هستند دانشجویان جدید نیز می توانند برای مجوز تحصیلیدرخواست دهند. کانادا بخوبی از اهمیت دانشجویان بین المللی برای بازار کار آینده کانادا آگاه است.

مطلب مرتبط
نوا اسکوشیا در اولین دراو سال جاری متقاضیان اکسپرس انتری را دعوت می کند

کارفرمایان کانادایی و تجارت های کوچک از باز شدن مرزها به روی دانشجویان بین المللی و مهاجران جدید بهره مند خواهند شد، این امر کمک می کند تا نیازهای بازار حل شود.

نیاز به مهاجرت موضوع تازه ای نیست. پیش از شیوع ویروس کرونا کانادا همچنان تعداد پذیرش مهاجران جدید در هر سال را افزایش می داد. کارفرمایان، مدیران شرکت ها و صنایع به دنبال برنامه های موثرتری در زمینه مهاجرت بودند به این خاطر که کانادا جمعیت سالخورده‌ای دارد و دچار کمبود هایی در بازار کار خود می باشد.

طبق فدراسیون تجارت های وابسته کانادایی (CFIB), اکثر کمبودها و نواقص در بازار کار برای شغل های هستند که به حداقل مدرک دیپلم یا کارآموزی نیاز دارند.  CFIB تصور می کند که تجارت های کوچک اغلب و اوقات برای موفق شدن به نیروهای کار موقت و مهاجران نیاز دارند.

تازه واردان به کشور به برنامه‌های کوتاه مدت دسترسی خواهند داشت، که به آنها کمک می کند تا بتواند به سرعت در بازار کار جایگاه خود را پیدا کنند، و مهارت های خود را به روز رسانی کنند.

ممکن است شهروندان کانادایی در این گزینه های آموزشی نیز ثبت نام کنند. این فرصت ها به تازه واردان کمک می کند تا مهارت های لازم برای به دست آوردن شغل در آینده را به دست آورند.

مطلب مرتبط
محدودیت‌های سفر کانادایی تا هالووین تمدید میشود

 

گزینه‌ های مهاجرتی به کانادا برای نیروهای کار متخصص

افرادی که دارای تجربه کاری تخصصی هستند گزینه های بسیاری برای مهاجرت به کانادا دارند طبق آخرین برنامه سطوح مهاجرتی منتشر شده برای سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ کانادا قصد دارد تا هر سال ۴۰۰ هزار تابع دائمی جدید را در کشور بپذیرد. حدود ۶۰ درصد از این مهاجران به عنوان نیروی کار متخصص وارد کشور خواهند شد. راه اصلی برای نیروهای کار متخصص جهت مهاجرت به کانادا از طریق ۳ برنامه مهاجرتی دسته اقتصادی خواهد بود: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کار کانادایی.

این برنامه‌ها توسط سیستم مدیریت درخواست اصلی دولت فدرال کانادایی به نام اکسپرس انتری مدیریت می شوند. افرادی که برای سیستم اکسپرس انتری واجد شرایط شناخته می شوند می توانند یک پروفایل ایجاد کنند و جزئیات اطلاعات خود را در آن وارد کنند. بر اساس اطلاعات ارائه شده نامزدها یک امتیاز در سیستم جامع رتبه‌ بندی دریافت خواهند کرد. نامزد و با بالاترین امتیازات در دراو های منظم اکسپرس انتری برای درخواست اقامت دائم دعوت می شوند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram