آغاز برنامه مهاجرتی جدید نیوفاندلند و لابرادور برای نیروهای کار متخصص

روند جدید برای فارغ التحصیلانی است که از دانشگاه مموریال فارغ التحصیل شده اند و نیروهای کار متخصص با تجربه کاری در یکی از شغل های مورد نیاز منطقه است.

نیوفاندلند و لابرادور از دوم ژانویه درخواست ها را از طریق این برنامه جدید می‌پذیرند.

مهارت های دارای اولویت نیوفاندلند و لابرادور یک برنامه مهاجرتی برای افراد با سطح تحصیل بالا، مهاجران متخصص با تجربه تخصصی در حوزه های مورد نیاز مانند تکنولوژی و علوم دریایی است.

برنامه کاندیدای مهاجرتی نیوفاندلند و لابرادور در زمان بازگشایی این روند اطلاعات بیشتری را در وبسایت دولتی خود ارائه خواهد داد این برنامه برای کمک به حل نواقص و کمبودهای بازار کار محلی این استان برنامه ریزی شد به روی آن دسته از مهاجران باز خواهد بود که حداقل یک سال تجربه کاری در شغل های مورد نیاز و به ‌شدت تخصصی استان دارند. همچنین برای آن دسته از فارغ التحصیلان خواهد بود که توانسته اند در سه سال گذشته از دانشگاه مموریال مدرک دکترا و کارشناسی ارشد خود را دریافت کنند.

به گفته وزیر مهاجرت ای استان، گری بیرن، «نیوفاندلند و لابرادور زمان تلاش و هزینه زیادی را صرف جذب تازه واردان به این مناطق می کند و زمانی که تازه واردان را جذب می کنیم، بیش از پیش برای تحصیل و آموزش در دانشگاه مموریال هزینه صرف می‌کنیم. دولت ما اکنون در حال سرمایه‌گذاری برای کمک به تازه واردان با تحصیلات بالا و مهارت بالا است تا بتواند آنها را در استان‌ها حفظ کند و زندگی خوبی را برای آنها در این استان به ارمغان بیاورد».

مطلب مرتبط
کانادا روش های مهاجرتی مختلفی را به تابعان موقتی پیشنهاد می دهد

برنامه کاندیدای مهاجرتی نیوفاندلند و لابرادور تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۲ هر ساله ۲۵۰۰ تابع دائمی را در کشور بپذیرد.

 

برنامه جدید چگونه کار می کند

مهارت های دارای اولویت نیوفاندلند و لابرادور به‌عنوان یک سیستم توزیع علاقمندی کار میکند . نامزدهای علاقمند یک پروفایل توضیح علاقمندی پر می‌کنند و می‌توانند از طریق پورتال آنلاین استان دعوت نامه درخواست را دریافت کنند.

افراد دعوت شده در صورتی که تمام شرایط لازم برای نیروی کار متخصص دسته نیروی کارو یا متخصص اکسپرس انتری را داشته باشند می توانند گزینش استانی را دریافت کنند. این گزینش از یک درخواست دیگر برای تابع دائمی کانادایی نزد دولت فدرال حمایت می‌کند.

در حال حاضر نیوفاندلند و لابرادور پروفایلهای توضیح علاقمندی از سوی افرادی که دارای حداقل تجربه کار تخصصی یک ساله در یکی از شغل های مورد نیاز استان هستند را می پذیرد. علاوه بر این درخواست از سوی افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از دانشگاه مموریال هستند را نیز می پذیرد،در صورتی که آنها در طی سه سال گذشته از اینکه خود گرفته باشند و مدرک آنها در یکی از رشته های تکنولوژی، بهداشت و سلامت، آبیاری و کشاورزی باشد.
متقاضیانبرای گرفتن امتیاز توزیع علاقمندی باید یک پرسشنامه را تکمیل کنند. پروفایل آن دسته از افراد که بتواند بیش از ۶۰ امتیاز را بیاورند، برای کارفرمایان داخل کشور که در سیستم مهاجرت و چند فرهنگی استان دارای حساب کاربری می باشند نشان داده خواهد شد.
چند شرط برای صلاحیت سنجی در این برنامه وجود دارد که در ادامه ذکر می شود. حداقل امتیاز ۵ برای نمره زبان که در طی ۱۲ ماه گذشته به دست آمده باشد.

مطلب مرتبط
بازدید از کانادا: به کدام نیاز دارم؟ TRV یا ETA

نامزدها باید حداقل ۲۱ ساله باشد و قصد زندگی دائمی در نیوفاندلند و لابرادور داشته باشد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram