ردکردن این

دراو برنامه کاندیدای استانی آلبرتا: امتیاز CRS همچنان 300 است

دراو برنامه کاندیدای استانی آلبرتا: امتیاز CRS همچنان 300 است

تاریخ انتشار

آلبرتا تا این لحظه از سال2021  از 2284 متقاضی مهاجرتی برای درخواست گزینش استانی دعوت کرده است.

آلبرتا در روز 22 ژوئن یک دراو برگزار کرد و از 184 متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست گزینش استانی دعوت به عمل آورد.

برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا جزئیات آخرین دراو خود را در روز 22  ژوئن منتشر کرد. متقاضیان دعوت شده ممکن است برای روند اکسپرس انتری واجد شرایط شناخته شوند.‌

متقاضیان برای آنکه دعوت شوند باید در سیستم اکسپرس انتری دارای یک پروفایل با حداقل امتیاز ۳۰۰ باشند. دراو قبل  در روز 5 ژوئن انجام شد.

علاوه بر عدم صدور دعوت نامه در طول چند ماه در زمان شیوع ویروس کرونا، این استان تنها از متقاضیانی دعوت کرده است که در حال حاضر در استان هستند و درخواست می دهند. یک سخنگو از دولت آلبرتا اعلام کرد که AINP ضوابط موقتی اعمال شده به روند اکسپرس انتری آلبرتا را در بحبوحه ی ویروس کرونا برداشت.

مهاجرت همچنان عامل اصلی توسعه اجتماعی و اقتصادی آلبرتا است، بویژه از این جهت که استان نیاز دارد از رکود جهانی و شیوع رها شود. دولت آلبرتا از اهمیت جذب افراد با استفاده و متخصص برای حمایت از رشد اقتصادی و ایجاد شغل به خوبی آگاه است.

آلبرتا در سال ۲۰۲۱ مجاز است ۶۲۵۰ مجوز گزینش صادر کند. تمام افرادی که دعوت می شوند گزینش دریافت نخواهند کرد و همچنین تمام افرادی که گزینش دریافت می کنند به اقامت دائم دست نمی یابند. این به درخواست های ثبت شده، تکمیل آنها و برآورده کردن شرایط صلاحیت سنجی روند ها بستگی دارد.

نمایش خبر 

 

روند اکسپرس انتری آلبرتا چگونه کار می کند

این برنامه کاندیدای استانی ارتقا یافته برای آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری است، که ارتباط قوی با آلبرتا دارند یا می توانند در مورد اولویت های مختلف و توسعه اقتصادی دولت حمایت کننده باشند. در طول دوران شیوع ویروس کرونا آلبرتا تنها آن دسته از متقاضیان را در نظر می ‌گیرد که در آن زمان در حال کار و زندگی در آلبرتا بودند.

اولین گام ایجاد یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری است.

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

 

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

 

متقاضیان با بالاترین امتیازات یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت می‌کنند. زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

نمایش خبر  دراو برنامه کاندیدای استانی آلبرتا: حداقل امتیاز CRS تا 300 امتیاز افت می کند

 

شرایط لازم برای گرفتن گزینش آلبرتا

به منظور آنکه برای گزینش استانی در روند سیستم اکسپرس انتری آلبرتا شرایط شوید به یک تجربه کاری در مشاغل قابل قبول نیاز دارید. برنامه مهاجرتی آلبرتا فهرست مشاغل قابل قبول را ارائه نمی‌ دهد، بلکه فهرستی از مشاغل را ارائه می دهد که برای روند قابل قبول نیستند.

بسیاری از افرادی که تحت این روند درخواست می دهند به عنوان یک ناظر خدمات غذا و راننده کامیون حمل و نقل و آشپز درخواست می دهند.

پروفایل اکسپرس انتری شما باید نشان دهد که تمایل دارید به آلبرتا مهاجرت کنید. فاکتورهای مشخصی وجود دارند که احتمال گزینش شما را افزایش می‌ دهند، مانند داشتن تجربه کار یا پیشنهاد شغلی در آلبرتا. داشتن تحصیلات کانادایی نیز به این روند کمک بسیاری می ‌کند. اگر یک والد، کودک، خواهر یا برادری داربد که شهروند یا تابع دائمی آلبرتا است, به روند رسیدگی به درخواست شما کمک بسیاری خواهد شد.

نکته اسلایدر رابطه با این برنامه کاندیدای استانی خاص حمایت از توسعه اقتصادی استان و اولویت های مختلف آن است.