ردکردن این

توافق نامه با نیوفاندلند و لابرادور

توافق نامه با نیوفاندلند و لابرادور

تاریخ انتشار

این توافق‌نامه به نیوفاندلند و لابرادور اجازه می‌ دهد تا پایلوت مهاجرت آتلانتیک و برنامه انتخاب استانی خود را گسترش دهد

در روز 12 آگوست 2021،مارکو مندیچینو، وزیر مهاجرت کانادا، از تمدید یک ساله قرارداد مهاجرت دولت فدرال با نیوفاندلند و لابرادور خبر داد.

این توافق‌ نامه برای اولین بار در سال 2016 امضا شد، , شامل اهداف نیوفاندلند و لابرادور در زمینه های مهاجرتی است. طبق اعلامیه اخیر، قرارداد مذکور تا روز 31 جولای 2022 تمدید شد.

تمامی استان‌ها دارای توافق‌نامه‌ای با اداره مهاجرت، پناهندگی، و تابعیت کانادا هستند، که موضوعات مربوط به مهاجرت را در بر می‌گیرد. این توافقنامه‌ها نشان دهنده نقش‌ها و مسئولیت‌های اداره مهاجرت کانادا و هر یک از استان‌های طرف قرارداد است.

 

به گفته وزیر مهاجرت نیوفاندلند و لابرادور، تمدید قرارداد مهاجرت به این استان اجازه می‌دهد تا از تازه واردان بیشتری استقبال کند. توافق‌نامه فعلی زمینه را برای گسترش پایلوت مهاجرت آتلانتیک و  برنامه انتخاب استانی نیوفاندلند و لابرادور فراهم خواهد کرد. اطلاعات بیشتر درباره این دو برنامه و شرایط موردنیاز برای درخواست، در ادامه آمده است.

ضمنا پایلوت مهاجرتی آتلانتیک یک برنامه مهاجرتی پرسرعت است که به کارفرمایان در چهار استان آتلانتیک کانادا (نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد) اجازه می‌دهد تا اتباع خارجی را در مشاغلی که نیروی کار محلی برای آنها وجود ندارد، استخدام کنند. برخی از مشاغل در بخش مراقبت‌های بهداشتی و فناوری اطلاعات، از ارائهارزیابی میزان تاثیر بر بازار کار معاف هستند.

این برنامه از سال 2017 در حال فعالیت بوده، به این منطقه کمک کرده است که استعداد های بسیاری را جذب و در منطقه حفظ کند.. از ماه می 2021، کارفرمایان این مناطق بیش از 9200 پیشنهادی شغلی ارائه داده اند که در بخش های ساخت و ساز و سلامت بوده اند. حدود 8.000 تازه وارد و خانواده هایشان وارد کشور شده اند. . آمار نشان می‌دهد 90 درصد این افراد تا یک سال پس از مهاجرت، همچنان در این منطقه زندگی می‌کردند.

نمایش خبر  بهبود میزان حفظ مهاجر در آتلانتیک توسط پایلوت مهاجرتی این منطقه

از طریق AIP و برنامه کاندیدای ساتانی، نیوفاندلند و لابرادور حدود 275 کارمند جدد و 300 نفر از خانواده اشان را تا این لحظه از سال بدست آورده اند. همچنین، اینئ استان از 400 نفر در بخش سلامت عمومی دعوت کرده است تا برای اقامت دائمی بعنوان بخشی از روش نیوفاندلند و مهارت های مورد اولویت آن بکار گرفته شوند. در هفته های پیش رو، نیوفاندلند نیوفاندلند بخش های کشاورزی و فنی را نیز مورد توجه قرار می دهد.

نکته ی این توافق دو جانبه در مورد دولت استانی و فدرال اضمین این امر است که سیاست های مهاجرتی برای کمک کردن به برآورده کردن اهداف استانی و فدرال پاسخگو بودند . در حالیکه دولت فدرال  درمودر اینکه چه کسی می تواند به کانادا مهاجرت کند تصمیم گیری نهایی را می کند.

به گفته پریمیر فوری در یک رسانه،” نیوفاندلند و لابرادور نسبت به گذشته بیش از همیشه پذیرای تازه واردان بیشتری است تا به ما بپیوندند و بتوانیم با هم آینده را بسازیم”.  توافق نامه مهاجرتی لابرادور و نیوفاندلند-کانادا دوره ای جامع و متنوع در کانادا تنظیم می کند.